•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Голяма каска за голям скутер

каска каски

#1 Mark_off

Mark_off

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 114
  • МестонахождениеМордор
  • Скутер:Honda SH 300

05 април 2016 - 09:25

Заглавието е подвеждащо, признавам. Просто исках да обърна внимание, че за по-мощен и бърз скутер, с който често се кара извънградско, каските половинки не са добър вариант. Вие с какво карате, зависими ли сте от марките и каква сума ви се струва разумна за каска? А колко често я сменяте с нова?
(Един беше писал някъде из форума - "Глава за 50 лева с каска за 50 лева". :) )

scooterhouse.net

#2 chris_

chris_

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 15
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Suzuki Burgman 400

05 април 2016 - 09:30

До сега винаги съм карал с fullface, но замислям да си купя една т.н. половинка за градско, защото вече ми става топло, а лятото направо няма да се издържа :scooter:
?наче моята е на марка BOX, не е от най-добрите в никакъв случай, но се държи добре, пък и на тестове разни показва добри резултати.

#3 vddbg

vddbg

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 529
  • Скутер:HONDA VFR 800 FI / HONDA FORZA 250 EX, ABS

05 април 2016 - 09:40

Моята каска е "Shoe" и е "fullface" която се отваря. Главата ми е много скъпа но аз намерих само тази каска за малко под 1000лв. преди години. Да я сменям е абсурдно щото с какво да я смена с Нолан, АГВ или Аирох - просто съм минал по тоя път и видях че не струват, ГОЛЕМ? БОКЛУЦ?!!!!
Каските са "Shoe" и "Arai" !!!

#4 Mark_off

Mark_off

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 114
  • МестонахождениеМордор
  • Скутер:Honda SH 300

05 април 2016 - 09:49

Е, като ще изброяваме "майсторите", трябва да споменем и Schuberth.
?наче, добра идея е да се купи скъпа и качествена каска, но ако човек си я кара десет години, главата му няма да е по-предпазена, отколкото с китайска каска. Материалите стареят и дори да не го виждате, това пак се случва. Профи мнението на спецовете е, че една каска се носи максимум 5 години. Аз планирам да не нося новата ми каска над 3-4. ?наче, дай боже всеки да има възможност да си вземе Арай, Шуи или Шуберт. Въобще, с каска, гуми и спирачки компромисите са опасно нещо.

#5 vddbg

vddbg

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 529
  • Скутер:HONDA VFR 800 FI / HONDA FORZA 250 EX, ABS

05 април 2016 - 09:52

Съгласен съм с теб - с каските, гумите и НАЙ вече със спирачките :)

#6 Тодоров

Тодоров

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4159
  • МестонахождениеБанкя
  • Скутер:Нямам.

05 април 2016 - 10:19

Каските среден клас са от 250 до към 650 лв марката няма голямо значение щом има стандарта за безопасност.

Sent from my D5803 using Tapatalk


__________________
Honda lead 125 86'
Honda Foresight 250
Honda Silver wing 600
Honda Nc 750xd

#7 Mark_off

Mark_off

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 114
  • МестонахождениеМордор
  • Скутер:Honda SH 300

05 април 2016 - 10:35

Марката и моделът имат все пак значение, доколкото някои просто са по-сполучливи от други - шум, видимост, добра вентилация и т.н. Аз от вчера съм с ето това нещо и още го проучвам. Тежи доста, но пък ми беше важно да е модуларна, заради града. Знам, че Тодоров сега ще каже, че не са достатъчно безопасни модуларните, но нещата са въпрос на късмет. Щом е сертифицирана по EC 22, до голяма степен съм спокоен. Дори има сертификата и при носене в отворено състояние, което е добър белег.

#8 vddbg

vddbg

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 529
  • Скутер:HONDA VFR 800 FI / HONDA FORZA 250 EX, ABS

05 април 2016 - 11:25

Да има значение марка и модел като каза колегата "mark off" истинските и  скъпите са по добре оплатнени и шумо изолирани и не "свиярат" като другите, по добра аиро динамика и т.н. Не е само сертификата за сигурност!!!

#9 steppenwolf

steppenwolf

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 124
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:X Max

05 април 2016 - 12:08

Аз съм с HJC. Намирам я за средно качество каска. Преди има AGV, горе долу същият клас, но AGV-то за мен е по добра каска- по тиха. HJC е шумничка, но е лека, което за мен е важно-тежката каска изморява. Гледам разни моторджии карат с черупки, , разни експерименти, което е крайно аматьорско. Каската преди всичко е за да те ПРЕДПАЗВА, после идва гъзарията и стайлинга. Освен Fullface друго не ща й да чувам.

#10 zero

zero

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2092
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Sh300i

05 април 2016 - 13:55

Аз нямам кои знае къв опит за 2 години служба съм сменил 5 каски хахаха :)  Първата марка дори няма да е споменавам, но беше ужасна, много бързо разбрах какво не трябва да има следващата ми каска. Купих си шарк, от към шум беше добре но много ми духаше на лицето въпреки че визьора беше чак до брадата (аз говоря само за опън феис) След това като се застуди си купих HJC  фулл феис викам за студа, ъпсурд, два пъти я сложих и повече не исках да я видя, как карате с тея затворени каски бре, аз на всеки светофар я отварях за да не се поти визьора, друг е въпроса че много мъчно я слагах и свалях ако че ми беше по мярка, ма тва сигур щото главата ми е като емблема на ситруен и на вътре влиза ама на вън не излиза :D  След нея последва каска на Лазер, най после свясна каска '( до колкото може такъв тъп и от тоя ценови клас да е свясна)  а сега на скоро купих и нолан  N43,  не съм доволен от него, адски шумна каска, въпреки че по всички ревюта пише че за такъв тип каска била супер тиха, тея или са глухи или са тествали няква друга, но лазера ми е в пъти по тих в същите условия от колкото нолана. Нолана дори претърпя процедура по обезшумавяне и малко взе да мяса но е далеч от истината и шума на Лазера. Проблема му е че по елементите и пролуките които има много свисти вятъра по тях  и е шумна много. Одеве сефте карах с тапи за уши, е няма такава наслада освен ако не броим дискомфорта в ушите :) Тези дни поръчахме и една пробаикър мулти джет ще я тествам и нея как е с шумовете :) С две думи, още не съм открил перфектната каска, но с сигурност знам че тя не е фулл феис дори модуларна за мойте градски нужди , ни зиме ни лете.

#11 vddbg

vddbg

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 529
  • Скутер:HONDA VFR 800 FI / HONDA FORZA 250 EX, ABS

05 април 2016 - 18:27

 

Аз нямам кои знае къв опит за 2 години служба съм сменил 5 каски хахаха :)  Първата марка дори няма да е споменавам, но беше ужасна, много бързо разбрах какво не трябва да има следващата ми каска. Купих си шарк, от към шум беше добре но много ми духаше на лицето въпреки че визьора беше чак до брадата (аз говоря само за опън феис) След това като се застуди си купих HJC  фулл феис викам за студа, ъпсурд, два пъти я сложих и повече не исках да я видя, как карате с тея затворени каски бре, аз на всеки светофар я отварях за да не се поти визьора, друг е въпроса че много мъчно я слагах и свалях ако че ми беше по мярка, ма тва сигур щото главата ми е като емблема на ситруен и на вътре влиза ама на вън не излиза :D  След нея последва каска на Лазер, най после свясна каска '( до колкото може такъв тъп и от тоя ценови клас да е свясна)  а сега на скоро купих и нолан  N43,  не съм доволен от него, адски шумна каска, въпреки че по всички ревюта пише че за такъв тип каска била супер тиха, тея или са глухи или са тествали няква друга, но лазера ми е в пъти по тих в същите условия от колкото нолана. Нолана дори претърпя процедура по обезшумавяне и малко взе да мяса но е далеч от истината и шума на Лазера. Проблема му е че по елементите и пролуките които има много свисти вятъра по тях  и е шумна много. Одеве сефте карах с тапи за уши, е няма такава наслада освен ако не броим дискомфорта в ушите :) Тези дни поръчахме и една пробаикър мулти джет ще я тествам и нея как е с шумовете :) С две думи, още не съм открил перфектната каска, но с сигурност знам че тя не е фулл феис дори модуларна за мойте градски нужди , ни зиме ни лете.
"Зеерко" караме с "PinLock" няма друг начин иначе се поти !!! :lol:
Всички каски които са цели трябва малко да те стягат НО малко - по късно от носене се разпускат и са по мярка!! :thumbup:

#12 zero

zero

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2092
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Sh300i

05 април 2016 - 19:46

То за стягането ясно, и моите опънките в началото ми стягат и после пасват екстра, ама с оная имах проблем със слагането даже бях писал в една тема как се слага без да ти обърне ушите хахах, хем като беше фулфеис я взех един номер по голяма ХЛ инак нося Л сигурно иска боне ама... още нямах, а до де си купя я продадох :)

#13 skoti

skoti

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 124
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda PCX 150 - 2015 г.

05 април 2016 - 20:57

Винаги съм карал само с фулфейс.
В момента съм с AGV .

#14 bobi1kenobi

bobi1kenobi

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 51
  • Телефонен номер:0896737505
  • МестонахождениеПриморско
  • Скутер:Yamaha Majesty 400 '08

05 април 2016 - 20:58

Миналата година бях с Аерокс и бях взел опънфейс. С новия скутер взех един Каберг Трип (модулна) за 100лв. втора ръка. Пасна ми на главата, но малко шуми. С тапите проблем няма. Удобна е, а гледах и краш тест с 5кг. чук. Доста млатене падна докато счупят визьора (не удряха директно в него, а по каската).
Следващата ще е нова, новото си е ново, поне за кратунката да е...
Малко в страни, но все пак по темата: как почиствате слюдата по време на каране? Ползвате ли някакви препарати за предпазване от залепване на насекоми. Голямо мазало става иначе с ръкавицата.

#15 Тодоров

Тодоров

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4159
  • МестонахождениеБанкя
  • Скутер:Нямам.

06 април 2016 - 20:48

Ето ви пресен пример.Момчето е било с модулация каска среден клас.Няма да назовават марката че да не е реклама,но не е китайска
https://m.facebook.c...440505232804916
__________________
Honda lead 125 86'
Honda Foresight 250
Honda Silver wing 600
Honda Nc 750xd

#16 zero

zero

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2092
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Sh300i

06 април 2016 - 20:57

Тц, страницата не се зарежда, ще трябва да разкажеш кво е станало :)

#17 Delta

Delta

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 12
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Aprilia Scarabeo 250

07 април 2016 - 21:23

Моят скромен опит с каските започна от този блог: http://na2gumi.blogs.../blog-post.html
От там научих за  SHARP тестовете: http://sharp.direct.gov.uk

В крайна сметка си купих една отворена VR1 и една затворена LS2 FF384 - https://www.youtube....h?v=4aZ5HkDc0BA
?зкарах цяло лято със затворената каска, а отворената си я нося за пътник.
Защо се получи така:
- затворената е по-тиха и комфортна.
- има допълнителен, падащ, тъмен визьор, който е адски полезен когато караш срещу слънцето! С отворената каска си като в солариум при това условие!
- за това че е по-сигурна няма какво да коментирам

Проблемът на затворената за мен е само в по-трудното слагане/сваляне ако ти се налага да го правиш често (в града).
При студено време се изпотява когато спреш на светофар но като отвориш 1см визьора и няма проблем.
Да не пропусна, че обзора е по-тесен със затворената!

Всеки си прави избора сам, защото главата си е негова!;)

#18 Митака1

Митака1

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1006
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Honda CBR F4

07 април 2016 - 21:48

Според мен в града,и с миксер си е живо наказание да слагаш затворена каска-особено лятото.Карам само с отворена-скоро си взех Вемар Метро(която продавам,че ми малее)....не съм слагал затворена от 20г.За мен се губи усещането,че караш мотор,когато не те одуха вятъра малко-говорим за градско само,макар че и през зимата ходихме с бандата до Балчик на разходки и нямах проблеми.Като е по-студено слагах маска на устата-за 18лв от Декатлон-върши чудесна работа срещу вятъра.

#19 Lancer4o

Lancer4o

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3727
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Aprilia Leonardo 300

23 април 2016 - 21:48

Колкото и да ви е топло и тнт ви съветвам да си карате с фулфейс каска и то по възможност някое хубава марка. След случката която претърпях... не искам да знам какво щеше да стане ако бях с половинка. По-точно знам де, щях да плюя зъби :D Удара беше с около 60км/ч. и беше поет предимно от "брадичката" на каската. Цялата предна част и визьора са на малки точки от стъклото което съм разбил. За мен лично това беше една много красива каска, но вече си изпълни задължението и в предната част "стериопора" е намачкан. Това значи, че при следващ удар, няма да върши такава добра работа, да не кажа никаква...
 13078099_10206435086264105_854498517_o.jpg   62,72kb   44

#20 бат ?цо

бат ?цо

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 445
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Yamaha X-Max 250

24 април 2016 - 13:45

Опънфейс каските са измислени за жените - да не си размазват ружа като си слагат фулфейс, затова с опънфейс возя само жената до работата иначе като отиваме на разходка си слага фулфейс. Аз съм бил винаги с фулфейс и дори модуларна не искам да ползвам.