•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Мнение за педалетка

педалетка пежо 103 мнение кит спортен кит разход вариатор

#1 Shrix3r

Shrix3r

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 16
  • МестонахождениеСливен

05 септември 2016 - 18:51

? така в предишната ми тема казахте, че в малките градове няма да ми правят проблем ако карам педалетка без
книжка и регистрация. Един мой съсед продава пежо 103 доста е запазена и ми харесва, но има няколко проблема:
1. ?ма само една скорост (т.е. няма вариатор) и мисля че това е проблем за разпределянето на въртящия момент.
2. Стоковото 50 кубиково двигателче е доста слабо и с 90 килограмов човек отгоре вдига само 40-50км/час.
Ако я взема колко може да вдигне с мен като се има на предвид че съм 50кг. Според вас как ще й се отразят следните промени:
1. Спортен кит на малоси или полини.
2. По голям карбуратор да може да захранва кита както и спортен филтър.
Дали ще се подобри скоростта и колко ще се вдигне разхода с тези промени. Мерси предварително.

scooterhouse.net

#2 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

05 септември 2016 - 19:02

Ще лети тази педалетка ако и шибнеш някой от изброените китове.Относно колко ще гори зависи от Китовете,,размера на карбуратора и гърне които ще монтираш!
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#3 Shrix3r

Shrix3r

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 16
  • МестонахождениеСливен

05 септември 2016 - 19:36

Окей мерси просто си мислих че липсата на скорости я спъва, а за карбуратор мислих да сложа една 15-ка (оригиналния е 12)

#4 TheBeastOriginal

TheBeastOriginal

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1869
  • МестонахождениеOn Da' Street
  • Скутер:MZ Mastiff 660

05 септември 2016 - 20:58

Пробвай с 15-ката, но 17,5 ще му е перфектен.
Ако го китосаш ще завърви, щом и не си тежък кой знае колко, ще е пушка!
Поздрави! :)

#5 jorko8111

jorko8111

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2332
  • Местонахождениепазарджик
  • Скутер:PCX 125cc 2014г MAJESTY400cc2011г

05 септември 2016 - 21:23

С тия промени ще върви много даже трудно ще го овладяваш тряя а внимаваш а за разхода ще ти гори почти колкото 500сс като сложиш и маслото2т

#6 ilko397

ilko397

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1153
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

06 септември 2016 - 07:28

103-ката не страда от липса на мощност ,при условие ,че двигателчето е наред . Тръгва доста стабилно ,но не вдига повече от 40км.ч . Тунинговането  на всичко друго освен моделите на Пиаджо е много трудно ,скъпо и бавно в Бг. Ако си решил да правиш проект с педаларка , Пиаджо е логичния избор .

#7 Shrix3r

Shrix3r

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 16
  • МестонахождениеСливен

06 септември 2016 - 13:44

Не казвам, че на моторчето му липсва мощност а просто според мен липсата на вариатор го спъва и не може да развие повече от 40 км/час

#8 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

06 септември 2016 - 17:14

Ako eс вариатор ще е доста по-пъргаво и в баирите няма да му е много тегаво!
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#9 Shrix3r

Shrix3r

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 16
  • МестонахождениеСливен

06 септември 2016 - 23:44

Точно това според мен е проблема че няма вариатор но ще измисля нещо

#10 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

08 септември 2016 - 08:01

Абе на твоите кг. Не мисля ,че щв имаш кой снае какви проблеми  с искачването на баири.А ако му сложиш и кит както,си се насочил ще е фурия.:)
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#11 pitbulldog

pitbulldog

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 295
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Yamaha T-MAX

29 октомври 2016 - 10:35

Колеги, да попитам тук. Решил съм да купя няква педалетка за баща ми. По принцип търся пиаджо чао, но съм виждал гарели, джилера, които също ми хващат окото, но пък не съм ги пробвал. Дали са със същите двигатели като пиаджото и дали има части за тях? Също така карах веднъж една ява бабета, от която останах най-очарован. За пежо също знам да са хубави педалетки. Основно ще се ползва за махалата и до магазина, но ми е мерак да е нещо читаво и ще съм благодарен за някакви насоки в тая област. Чета, че някои са с вариатори и вървели повече, но още не мога да им хвана спатиите-кои модели са с вариатори и кои не.  Ще съм благодарен за някои насоки и също разумни предложения....
if it ain't pit, it ain't shit

#12 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

29 октомври 2016 - 12:07

Колеги, да попитам тук. Решил съм да купя няква педалетка за баща ми. По принцип търся пиаджо чао, но съм виждал гарели, джилера, които също ми хващат окото, но пък не съм ги пробвал. Дали са със същите двигатели като пиаджото и дали има части за тях? Също така карах веднъж една ява бабета, от която останах най-очарован. За пежо също знам да са хубави педалетки. Основно ще се ползва за махалата и до магазина, но ми е мерак да е нещо читаво и ще съм благодарен за някакви насоки в тая област. Чета, че някои са с вариатори и вървели повече, но още не мога да им хвана спатиите-кои модели са с вариатори и кои не.  Ще съм благодарен за някои насоки и също разумни предложения....
Някой модели на "чао" имат вариатор иначе предимно от пиаджо моделите с вариатор са GRILO;BRAVO;SI
Относно Гарели ,много хубави и надеждни мотори.С частите е леко по-сложно, но си има и за тях . :)

Успех.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#13 pitbulldog

pitbulldog

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 295
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Yamaha T-MAX

29 октомври 2016 - 13:46

Мерси, колега.🍻
if it ain't pit, it ain't shit

#14 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

29 октомври 2016 - 14:54

Живи и здрави.Успех.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#15 ilko397

ilko397

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1153
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

29 октомври 2016 - 18:02

Всяко Пиаджо може да се преправи на вариатор , сменя се редуктор , също съединител с торк драйв , вариатор , но не е евтинко . С вариатора не върви повече .ами има мощност при старт и лесно качва байри . Джилера си е Пиаджо отвсякъде ,

#16 pitbulldog

pitbulldog

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 295
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Yamaha T-MAX

29 октомври 2016 - 21:30

Всяко Пиаджо може да се преправи на вариатор , сменя се редуктор , също съединител с торк драйв , вариатор , но не е евтинко . С вариатора не върви повече .ами има мощност при старт и лесно качва байри . Джилера си е Пиаджо отвсякъде ,
благодаря ти, колега. Явно правилно съм се насочил към пиаджото. Ти кво би ме посъветвал? Дали да взема някой гроб и да го съживя или да търся стегната педалетка. ?ма хубави много, ама като цена се доближават до хубави скутери. Колко би ми легнал един такъв ремонт примерно с подмяна на изброените от теб неща? 🍻
if it ain't pit, it ain't shit

#17 Викторио

Викторио

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 10

30 октомври 2016 - 00:04

благодаря ти, колега. Явно правилно съм се насочил към пиаджото. Ти кво би ме посъветвал? Дали да взема някой гроб и да го съживя или да търся стегната педалетка. ?ма хубави много, ама като цена се доближават до хубави скутери. Колко би ми легнал един такъв ремонт примерно с подмяна на изброените от теб неща? 🍻
Здравей, имал съм Piaggio Si и бях доста доволен, вдигаше 50 със 67 килограма върху него. Относно въпроса който зададе на колегата дали да си вземеш стегната педалетка или по-занемарена, бих те посъветвал ако бюджета ти позволява да си вземеш стегната и само сипваш бензин и караш, но ако бюджета ти не го позволява си взимай по-занемарена и малко, по-малко ще си я стягаш. :)

#18 ilko397

ilko397

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1153
  • Телефонен номер:0898759770
  • МестонахождениеРусе
  • Скутер:много са

30 октомври 2016 - 07:11

Гроб ,колко да е гроб ? Все пак е много елементарно моторче , Едно ново буталце ,шлайф на цилиндъра и това е . Няма клапани ,ангренажни вериги ,плъзгащи основни  и биелни лагери... Много рядко разбиват биела , основните му лагерчета са 6002 и от НТН да вземеш са по 4-5лв . Ремъка му е 15лв на Дайко . Само много внимавай с редуктора , гледай да не е текъл ,но да има масло , на тези моторетки редуктора е по-скъп от двигателя и като ремонт и изобщо.

#19 pitbulldog

pitbulldog

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 295
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Yamaha T-MAX

30 октомври 2016 - 09:15

Благодаря, колеги. Почвам да търся италианска педалетка. Ще пиша пак, като набележа някви оферти.
if it ain't pit, it ain't shit

#20 ivan94155

ivan94155

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 43
  • Местонахождениеkostinbrod
  • Скутер:piaggio si (педалетка 1990г.)

16 ноември 2016 - 19:52

колега извинявай че ти се намесвам в темата но и аз търся вариатор за педалетка piaggio si