•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Transfagarashan и Transalpina


#1 Tyanko

Tyanko

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 33
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Burgman 650 Executive, K7

19 September 2017 - 10:00

Момци, при тоталната хегемония на супертурърите - още един "скуртер" се разписа на неверотно красивите проходи - трансфагарашан и трансалпина!

Бяхме 3 мотора - един  KTM Ducke, едно Kawazaki Z750 и моя милост с Burgman 650.
Маршрута беше:
1-ви ден:София, Оряхово, нощувка в Куртеа Де Агреш.
2-ри ден: Трансфагарашан от юг на севр ( мега място!!! ), Сибиу, Себеш по магистралата, и Трансалпина от север на юг ( още по-як проход!), нощувка в Рънка.
3-ти ден: Довършване на Трансаплина, Крайова, Видин, София.

Всичко започна с пълна профилактика ( всички масла и течности), нови накладки и гуми.
После денят преди тргването в София се изля такъв порой, че ме намокри яко, гледах времето за Румъния.. прогнозата беше лоша и за там.  4-6 Сеп.) Но  все пак на 4-ти тргнахме, и през целия път времето беше идеално ( съвсем малко дъжд, но то е за кадем дет се вика :) )

Уникален кеф! Burgman-a се представи перфектно, без никакви забележки и проблеми. Държеше се като голям мотор, поддържаното темпо беше 120-140 по почти празните пътища, и 150-170 по магистарлите и макс. за проба стигна 197. Средния разход за трипа излезе 5,8 по БК.

Проходите са по около 150 км всеки, с мега мазни завои в гористата част и супер засукани серпентини и фиби горе по билото. Щях да се пръсна от кеф. Следващата година задължително пак.
99% от моторите там бяха BMW-та, предимно GS, нормално :) Аз бях много горд, както и моите спътници бяха силно впечатлени как върви "един скутер". По завоите и на всички изпреварвания винаги с вкл. powe mode, машината дърпаше адски добре. Доускорението от 100 до 140 с power mode ставаше много добре, плавно и с осезаема тяга.

@ след това пътуване обаче започвам да търся голям турър - въпреки всичко и Бъргман-а ми е леко малък ( за това и съм свалил подпирачката на кръста ). За града може и да го оставя за сега :)

Препоръчвам на всеки да си направи този кеф там!
Поздрави!

https://photos.app.g...q2sWurC7WpKsDo1

scooterhouse.net

#2 boda

boda

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 819
  • Телефонен номер:0888207794
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:HondaNX250Dominator,Yamaha Virago535,750

21 September 2017 - 18:48

ма кво разправяш? нищо му няма на скутера! аз като ходих там бяха повече скутери в групата. както и да е, добре сте го бръмнали, дано натрупаният опит ви даде нови идеи.