•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

White Aerox Project

Aerox

#21 petio

petio

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 252
  • Скутер:Yamaha Aerox

16 May 2018 - 21:10

Мерсиии! Днес сглобих двата картера с вала и накачих трансмисията и запалването. За днес стига толкова, работим малко по-малко. Утре слагам кита и колектора с карба. Днес докато измих картерите се заиграх и ги полирах на по-видимите места. За капака следва същото упражнение, ще го полирам и ще го сложа с новите болтове. :thumbup: Ще сложа за момента джантата, която е наполовина изтъркана, но искам да го пробвам. Трипътника ме чака в еконта! Незнам дали полицията може да ми направи проблем ако карам по рамка, защото мисля докато подготвям пластмасите да го разработвам. За сега е това, очаквайте ъпчета!!! :scooter: :scooter:  Поздрави от Пловдив!!! :dj:

scooterhouse.net

#22 petio

petio

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 252
  • Скутер:Yamaha Aerox

17 May 2018 - 22:23

?ии дойде сглобяването. Както казах полирах частично картера. Даже не го минах всички шкурки, минах само едно 320 и после директно с кечето. След това сложих лагерите и сглобих двата картера с вала. Накачих трансмисията и запалването. ? това беше за вчера!!




Дойде днескашния ден и започнах слагането на кита. Отворих кутията всичко точно едвам барах от страх да не го счупя нещо хах. Сложих буталото с новия лагер на Stage 6, сложих цилиндъра и главата, стегнах всичко. Премерих колко е разстоянието от главата до буталото, мисля че е малко много около 1мм е, но предполагам че ще улегне. Гледам на главата имаше нещо като клапан ама отвит. Взех едно камъче 7ми номер и тръгнах да го стягам и хопппп остана ми в ръцете. Ейййй направо ми се ..... Много ме хвана яд, викам айде да тук беше. Ощетя ми се да правя каквото и да било вече. Взех едно болтче 6мм и го мазнах със силикон и взе че стегна много добре. Стана добре, ама защо виаги трябва да става така и да се правят такива циганийки вместо всичко да е както си му е реда?




Както и да е, сглобих всичко сложих ауспуха и джантата, също така и карбуратора.... ? ето че проблемите не свършват до тук. На 21-цата делорто захващането на филтъра не е като на 12 и 17.5 ами е на резба на която се слага преходник, който аз нямам. ? сега филтъра ми не се държи добре. Също така втора пречка- карбуратора има два щуцера за вакум. Мисля си да си купя тетка и да вържа двата щуцера към един маркуч към кранчето. За сега не съм затворил трансмисията, защото капака е на половина изтъркан и ако ми се докара още малко и той ще е солиден цвят.



В събота ще си взема трипътника от еконт и може би ще почвам да накачам рамката. След като го запаля ще почвам да подготвям пластмасите за боя. Също така мисля да си взема свещ да не се правя за 7лв, ами всичко да е ново, както си му е реда. Ще си купя 5Ah акумулатор за да върти водната помпа, а по-нататък може би перка. Окабелих си копче за помпата през ключа. Копчето работи само когато ключа е на контакт.  



? като говорим за боя. Мотора ще е бял, но тези джанти много ме мъчат и незнам какъв цвят да ги направя. Всеки казва черни, ама аз не съм фен на черното. Мисля си нещо като червено, електриково зелено или оранжево. Също така има един цвят на име М?НТ и той няма да е зле. Общо взето мотора е н 1/3 завършен.

#23 AderMax

AderMax

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1
  • Телефонен номер:0879268598
  • МестонахождениеПетрич

17 May 2018 - 23:48

Евала човек ! Мойте поздравления за желанието както за проекта така и за подробното описание с което навързваш всички постове :)
Успех и чакам още снимки на развитието на проекта !

#24 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5,917
  • Скутер:GSX-R750

19 May 2018 - 08:40

Toва което си счупил e пробката за обезвъздушаване,не е фатално.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#25 petio

petio

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 252
  • Скутер:Yamaha Aerox

20 May 2018 - 21:25

Дойде време за сглобяване на пъзела! Взех трипътника от еконт. Бях поръчал преходник за карбуратора, жигльори и свещ. Поръчах жигльори, защото тази 21ца е с 132 главен жигльор, което е много за спорт клас кит. Обаче взех само трипътника от еконт, защото имаха някаква грешка в системата. ?зтърках и другия кол и го полирах. Полирам коловете само от двата края, защото мисля там където е карбоново фолио да сложа стикер бомб. За сега съм сложил тези джанти ама няма да е за постоянно.





Междудругото си заварих пачия крак, защото ми омръзна да го стягам през 1 ден. Слагах всякакви контри на болта и все се развърташе. ? накрая му ударих един шев с електрожена. хаха. За сега мисля, че се получава добре. Следва да му прекарам инсталавацията и някое друго жило. Засега е това, може би ще има ъп след 2-3 дена докато заприлича на мотор. Може би също така тези дни трябва да запали.

#26 petio

petio

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 252
  • Скутер:Yamaha Aerox

23 May 2018 - 23:28

Добре, че си създадох тема да си водя монолог и да си казвам какво съм си правил по мотора ама както и да е! Поработих малко по мотора, но още не съм го запалил. Най-вероятно в събота!!! Прекарах инсталацията накачих и резервоари и др работи. Получава се добре!



Сложих пластмасата на която се стъпва да мога да прекарам жилата и кабелите, защото много често упират в пластмасата и всичко седи на криво или идват къси кабелите хах. Вързах нови кабели за водната помпа, направих ги по интелигентния начин.





Това копче сигурно ще го вграждам в пластмасата. Поръчах си 3 копчета с един волтметър, който е направен много интересно като диспрей и него ще вградя. Копчето за водната помпа вече функционира само когато мотора е на контакт. Между тези работи сглобих маската с фара и рамката и мисля, че става много яка.



По време на закачане на задната спирачна система, сложих нови накладки. Продавам старите в перфектно състояние, карани са само от една баба да ходи до магазина хахах.



Освежих си конзолата в черно, а конзолата за газта ми е още в еконт. :unsure:  ? нея ще направя черна, като тази. С конзолата много добре се вързаха и новите грипове... :wub:





? за край ето ви една снимка от почивката хаххаха.




В този пост няма много писане, повече снимки, ама като гледам никой не го интересува, ама аз да качвам...

#27 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

24 May 2018 - 18:04

следя темата с интерес

#28 qvor4o4

qvor4o4

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4

27 May 2018 - 20:57

Здравей, мисля че има интерес към проекта ти. Продължавай с темата

#29 koraviq

koraviq

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 763
  • МестонахождениеСт. Загора , Хитрува по скутера.
  • Скутер:мбк нитро

05 June 2018 - 20:35

ако това ти е копчето за водната помпа ще ядеш ядове.

#30 hristo1

hristo1

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4,605
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Gilera runner vxr

13 January 2019 - 16:47

ако това ти е копчето за водната помпа ще ядеш ядове.


Защо ?

изглежда добре проекта

#31 koraviq

koraviq

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 763
  • МестонахождениеСт. Загора , Хитрува по скутера.
  • Скутер:мбк нитро

18 January 2019 - 10:16

НЯКО? ПЪТ НАГАРЯ ? СЕ ДЕФОРМ?РА.

#32 boda

boda

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 819
  • Телефонен номер:0888207794
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:HondaNX250Dominator,Yamaha Virago535,750

18 January 2019 - 21:22

хмм бял казваш ще бъде цветът....ама с тия зеленяци на кормилото. я прегледай кутийките на напитка "монстър" черно в средата, сребристо сиво и най-отвън /или/ само кант зелено. так де "минт"-аво, дет' казваш.