•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Sym Fiddle II 50

Sym скутер четиритактов

#1 cameraman

cameraman

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 322
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Italjet Longjia 50 2t

05 May 2019 - 16:18

Преди време се разделих с любимата HONDA Forza 250 и бях сигурен, че ще се придвижвам само с лека кола, но движението във Варна е вече абсурдно и... Отново се качих на скутер. Този път си купих четиритактово тайванче Sym Fiddle II 50 2012 година.https://www.motorcyc...iddle II 50.htm В началото ми беше доста трудно, щото сравнението с HONDA Forza 250 е невъзможно, НО корейчето има няколко предимства за градския трафик.
1. Размери(значително по-малко и леко)
2. Разход на половина на FORZA. Тайванчето харчи 2л/100км.
3. След като първоначално врабчето действително не можеше да вдигне повече от 45 км/час се наложи да се намеси майстор(Неделчо от Варна) и сега успявам въпреки кръшната си снага(100+кг), да вдигна 65 км/час. Мисля, че за града е повече от добре.
?наче има доста липси в сравнение с макси скутера. Няма жабка. Багажникът е малък. Ще му търся куфар. По-тромав. Симпатична визия в стил Vespa. От два дни ходя с него на работа и съм доволен.
Към момента има само един дефект. Повреден му е километражът и не отчита изминат пробег. Според механика, дефектът може да се отстрани ако сменим таблото.

scooterhouse.net

#2 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

02 June 2019 - 13:43

Преди години се бях насочил към тази марка, май модела беше Jet 125. Може и да бъркам, Спря ме единствено документацията за да го взема на изплащане, тъй като бях в Гърция. На следващата година си купих Кимкото, а един познат взе същия Sym  в Гърция. За една година му пожълтя стъклото на километража, не знам защо. Оплакваше се и от висок разход, но това си е нещо относително и се влияе и от шофьора. Както и да е, мисълта ми е, че по принцип си здрави машинки, моето Кимко е в същата категория относно размера. За багажник вземи по възможност някой марков, може и втора употреба. Аз му купих един за 30 лв, след година се счупи стойката и падна както си карах. Сега съм хванал куфара в стил "БГ майстор" с едни болтове директно през куфара и за мотора. Но, кой ли ден ще се натроши и там
...

#3 cameraman

cameraman

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 322
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Italjet Longjia 50 2t

02 June 2019 - 17:58

Благодаря. Засега бива. Оня ден се запуши на пробката на резервоара, ама то от хубавите ни горива. Майсторът го отпуши, като духна с компресора... Но неприятното е, че го побутах доста от точка А до точка Б.

#4 cameraman

cameraman

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 322
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Italjet Longjia 50 2t

08 June 2019 - 08:46

След като добавихме 20 км скорост и вече вдига 60, ми даде разход над 3/100.