•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Кой скутер е с най-голям обем на багажника под седалката?

багажник

#1 quick

quick

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 6

03 януари 2020 - 02:01

Търся скутер с вътрешен багажник, който да побира 2 каски и торба/раница. Колкото повече може да събере, толкова по-добре.

?скам да го ползвам главно за града да си върша работа, да се транспортирам бързо, да мога да сложа торба с покупки или нещо.

Кой е скутера е с най-голям обем на багажника под седалката?

scooterhouse.net

#2 Baroto77

Baroto77

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 299
  • МестонахождениеДобрич
  • Скутер:Хонда

03 януари 2020 - 08:58

Монтираш един куфар на багажника и нямаш грижи.....

#3 Мит

Мит

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 147
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i

03 януари 2020 - 09:27

?мал съм Хонда форца 125, модел 2016г, събира два пълноразмерни шлема под седалката и остава още място за по-дребни неща.  Почти същото е мястото и при Ямаха хмакс

#4 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

03 януари 2020 - 13:50

Мястото в тези скутери никога не стига! А в мотоциклетите съвсем ха-ха. Знам, че Бъргмана 650см3 има голяма коруба+разни долапи, чекмеджета и скринове по него. На Т-макса изглежда голям, но всъщност не е! Модуларна каска, ако не е с вдигнат подбрадник, не влиза! За втора абсурд.

#5 vladko33

vladko33

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 230

03 януари 2020 - 20:06

Silver Wing. Виж в раздел Обяви- продавам моят
2007 Silver Wing 600
2020 KTM EXC 300

#6 DimitarDDR

DimitarDDR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 266
  • МестонахождениеСливен
  • Скутер:Kymco Agility 125

03 януари 2020 - 22:55

Ако е с равен под скутера, визирам малките скутери до 200 кубика, може да закачиш торба с покупки на куката и газ. Отделно както казват колегите има куфар отзад. Слагаш каската на главата и имаш доста пространство за покупки. За Силвъра на колегата, страхотен е, ама да се вземе за градски условия не ми се вижда практично.

#7 quick

quick

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 6

04 януари 2020 - 09:05

Макси скутерите очевидно са с повече обем под седалката, но пък се колебая дали са достатъчно маневрени за Софийската джунгла. Предпочитам стандартен скутер, но обема за багаж ме спира.

?з форума четох и за Piaggio MP3 - преди не бих си и помислил за такова животно, но сега като гледам и в него има резон, особено това, че е по-стабилно отпред и спира по-ефективно.

#8 Atanas4y

Atanas4y

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 1335
  • МестонахождениеПетрич
  • Скутер:Piaggio x9 500i EVO

04 януари 2020 - 14:59

Piaggio x9 500 карам аз , място има доста под седалката плюс че имам и оригинален куфър който побира още , но като цяло от мястото под седалката съм много доволен и ако държиш да е по малка кубатура има и 250 цц и 180цц , най добре отиваш и гледаш на място кой скутер ще ти хареса все пак не е багажник на кола :D

#9 Мит

Мит

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 147
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i

04 януари 2020 - 18:38

Quick? Ти всъщност какъв скутер харесваш и би желал да имаш, кубатура мощност, големи гуми, малки гуми, спортен вид, класически вид, високо седене, ниско седене? Като най- важен ориентир е кубатурата на мотора. Тези пояснения ще ни дадат възможност да ти бъдем наистина полезни,иначе се разводняваме твърде много


#10 quick

quick

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 6

04 януари 2020 - 21:51

Най-важно ми е да има голям обем под седалката и да е маневрен.

Кубатура: от 150 до 650 cc.
Да може да вдига 90+
Гуми: насочвам се към по-големи, но не са ми най-важен критерий.

Не ме интересува модел, нито визия.
Високо или ниско седене: сега не мога да преценя и не ми е водещо.

За качество бих платил.

Ръст: 176 см, тъй че би трябало да мога да вляза в повечето модели : ))

#11 quick

quick

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 6

04 януари 2020 - 22:37

То пък при по-голяма задна гума се губи обем под седалката.
Обемът под седалката ми е по-важен.

#12 Мит

Мит

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 147
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i

05 януари 2020 - 13:23

Добре, така е по-ясно.
На базата на личен опит препоръчвам Honda forza 125 cc  Моделът е на пазара от 2015 . Под седалката има багажно пространство от 53,5лт, абсолютно свободно събира два фулфейс шлема!  Опционално се монтира оригинална топ каса 45лт,  тя също свободно побира две каски- само за сравнение, освен това има жабка пред краката за дребни вещи. Това прави общо сто литра място за багаж, което е нещо наистина огромно за ППС на две колела- джип сузуки джимни има 85лт багажник :)
?звън това се продава специално за модела багажна чанта  , която застава и се монтира точно на мястото  над тунела между седалката и кормилото , това дава още 15лт
Толкова за багажа, сега малко за мотора. Двигателят е 11kw или 15кс , което е равно или повече от мощноста на 150 кубиковите скутери, можеш да провериш. Вдига 120 км/ч и аз лично свободно си излизах на магистрала с него. Слюдата се регулира по височина на степени без инструмент, на ръка с просто издърпване или натискане надолу- супер удобно  Предното колело е 15” а задното е 14” , окачването е отлично и втори човек се вози комфортно. Abs на спирачките е сериен както старт/стоп системата. Харчи точно 2,5 лт на 100км . Не е тежък и много приятно се справя с градския трафик, както с паркиране на тесни и неудобни места.
Това са обективните факти и много се надявам да съм ти полезен с тази информация, която според мен би могла да ти послужи за сравнение с други модели и да ти помогне да намериш баланса между тегло, мощност и място за багаж, който най-добре да пасва на твоите нужди.

#13 quick

quick

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 6

06 януари 2020 - 00:01

Wow Мит, супер си го разписал!

?зглежа, че Forza 125 cc отговаря доста добре на критериите.

В следващите дни ще ходя до шоурумите да разгледам наживо.

#14 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

06 януари 2020 - 09:56

Malaguti Madison

#15 quick

quick

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 6

13 януари 2020 - 20:22

Разгледах скутери и от видяното Honda Forza 250 и Yamaha XMAX 250 ми изглежда, че ще свършат работа.
Още не съм видял Forza 125 и Malaguti Madison.

Piaggio Medley 150 e на ръба да стане - багажника е голям спрямо другите Piaggio-та, малко по-малък от Forza-та и XMAX-a, но с малко нагласяне може да ми влезе раницата. По-лек е от тях, гуми 16ки, харчи малко, има всичко, каквото е нужно и изглежда добър вариант.
Все пак ме блазни идеята за по-голям обем под седалката и повече мощност при Forza-та и XMAX-a.

Определено Piaggio MP3 не става - много малък багажник.
Beverly - също е с малък багажник и не става.
Honda SH150 - не става. SH300 май са със същия багажник - не става.

Някой има ли впечатления за Honda Forza 250 и Yamaha XMAX 250 от кои години да гледам?
?скам да има системи за спиране и стабилност - ABS-и и т.н.

#16 mb0y

mb0y

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 161
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Хонда NSS250X

13 януари 2020 - 20:50

А карам Форца 250цц  07г,може да събереш 1 цяла и 1 половинка и някой дребно неща около тях.Ако багажа е гъвкав може доста да побере.Но те съветвам каквето и да вземеш слагай куфър,както каза някой по горе.Багажа който се побира в него ако е около 45лт побира цяла каска големи ръкавици,голямо туристищеско яке и 1,5 вода и може пще нещо дребно без да се напъва ще се затвори....

#17 ivan6333

ivan6333

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 62

01 юли 2020 - 12:35

Сузуки Бъргман 400, (мерцедесовият стоп), има прилично голям багажник. Прекрасна возия, но е стар модел, за градски условия е малко тежък.... ? си има "добър" разход на гориво :)

#18 marvel

marvel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 99
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha XMAX 300

01 юли 2020 - 14:07

До колкото знам аз най-големия багажник е на Ямаха X-max. Но аз съм разглеждал и хонда Форца и не мисля че нейния багажник е по малък или поне видимо. ? двата скутера побират със сигурност два пълноразмерни шлема и остава още място и двата имат мисля че по две жабки. така че избор има, а и със сигурност има и други модели за които аз не знам. Само с проверка и гледане ще разбереш кое ти върши работа. По технически данни ако четеш литри според мен не е показателно. Може и да има някой литър някъде в повече , но ако формата е такава че не върши работа много важно.

#19 martooo

martooo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1
  • Скутер:Yamaha Versity

23 август 2020 - 16:25

 

А карам Форца 250цц  07г,може да събереш 1 цяла и 1 половинка и някой дребно неща около тях.Ако багажа е гъвкав може доста да побере.Но те съветвам каквето и да вземеш слагай куфър,както каза някой по горе.Багажа който се побира в него ако е около 45лт побира цяла каска големи ръкавици,голямо туристищеско яке и 1,5 вода и може пще нещо дребно без да се напъва ще се затвори....

Колко е сложно да се сложи кутия на Forza, която няма стойка изобщо?

#20 mb0y

mb0y

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 161
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Хонда NSS250X

11 септември 2020 - 21:23

Без стойка изобщо не го виждам..,аз в момента съм без оригинална стойка с пияджо куфър който съм захванал с 4 болчета дирекно към стойката на мотора..