•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Piaggio NRG проблем с вървежа


#1 SpowkeR

SpowkeR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2
  • Телефонен номер:0878881882
  • МестонахождениеВраца
  • Скутер:Piaggio NRG mc2

20 May 2020 - 02:53

Здравейте, колеги на скоро си купих пиаджо нрг, първите няколко кръгчета бяха с 30/40км макс, не знам с точност няма километраж. Свалих шайбата на вариатора и мотора тръгна до към 50км/ч ,сложих централна жълта пружина малоси и малки без маркови червени. Казаха ми ,че са най-твърдите който имат. Ауспуха е Лео винчи, нищо друго не пише по него ,но ми прилича на ЗХ-Р понеже е карбонов. Карба е 17.5мм делорто и със филтърна кутия от италджет която пасна с две планки правени от мен, идваше малко затворена и затова си помогнах  малко с бормашината и машинката се по-оправи. След това свалих вариатора, зада видя ролките какви са и се оказаха малоси 19х15.5мм 5.5гр. По размера на ролките съдя че вариатора е сменян ,пишеше от вътре ТГБ или ТДБ беше не съм сигурен. Моторчето със много зор на равнище прави 70км/ч в байр 50/60км/ч и някак си имам чувството че не се реже докрай, няма ряз. ?мам приятел със сток аерокс, 12мм карб и лео винчи тт. Минава покрай мен все едно съм спрял, а аз съм с пълна газ
..... Давайте идей от какво може да е ? Възможно ли е ауспуха да е запушен или да идва прекалено отворен за скутера или пък да е запушен ? Пружините или ролките ? ?ли пък вариатора ? Филтъра ? Моля ако някой може да помага...

scooterhouse.net

#2 anto1R

anto1R

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 910
  • МестонахождениеYambol
  • Скутер:Aprilia sr 50 Factory

21 May 2020 - 08:01

Пробвай с по-тежки ролки и по-голям жигльор.

#3 SpowkeR

SpowkeR

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2
  • Телефонен номер:0878881882
  • МестонахождениеВраца
  • Скутер:Piaggio NRG mc2

23 May 2020 - 16:21

Жигльора е 82 микрона