•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Всичко за YAMAHA T-MAX 500 / 530сс

Не пали

#3601 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

06 април 2021 - 15:19

Някой сменял ли е веригата /ангренажната/?
Вчера си играх и чоплих по стартера и опъвачката на веригата.
Въпроса ми е кога веригата е за смяна защото е разпъната и как се регулира обтегача на веригата?
Моят вчера го махнах и изскочи. Сега явно трябва да го събера, да докарам газоразпределението на белезите и да напрегна веригата пак.
Но как да позная, че е обтегната достатъчно?
Някакви предложения от колеги минали от тук?
Поздрави.

scooterhouse.net

#3602 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

06 април 2021 - 19:49

Обтегача е саморегулируем, след като си го извадил трябва да го освободиш за да се прибере изцяло и като го качиш слагаш пружината за да си опъне. Той си опъва колкото е необходимо не се регулира. Щом си го вадил не е лошо като го върнеш да центроваш клапани и да се прегледа на белези дали не е прескочила веригата, което на практика е почти невъзможно ако не си я откачал от ролките но все пак. ?зхабяването на веригата може да хванеш по това до къде е стигнал обтегача и евентуално хода долу на коляновия вал и горе при разпределителния за някакви по сериозни разлики по маркерите. В общи линии като на всеки един 4Т скутер но тук е малко по-завъртяно. Верига на скутер съм сменял два пъти се на приятели и е гадна работа, ако решиш да я сменяш задължително нови водачи и евентуално обтегач.

#3603 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

07 април 2021 - 08:38

Да! Благодаря за съвета. Точно така е!
Веригата е добре, защото като вадих обтегача изскочи с повече от половината на стеблото. Не знаех, че за самозаконтря, но и това вече ми е ясно. Хитър чарк е това!  Разбрах и защо струва 250лв. Ще изчакам една гандна гарнитурка, която е на обтегача да пристигне и ще го монтирам разстегнат. После проверка на белезите и се надявам, че ще е ОК, защото не е въртяна веригата и газорапределението.

Предупреждение! Не махайте въпросният опъвач на веригата! От смяна на стартер се вкарах в приключение ,като го махнах този гад.
Май ще пропусна откриването на 10 Април. Но пък и като гледам какъв сняг е ..... ? зимни гуми да слагам. Мани!

#3604 pljoko66

pljoko66

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 669
  • Телефонен номер:0889387287
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:GSXR k8 750

07 април 2021 - 10:35

Да! Благодаря за съвета. Точно така е!
Веригата е добре, защото като вадих обтегача изскочи с повече от половината на стеблото. Не знаех, че за самозаконтря, но и това вече ми е ясно. Хитър чарк е това!  Разбрах и защо струва 250лв. Ще изчакам една гандна гарнитурка, която е на обтегача да пристигне и ще го монтирам разстегнат. После проверка на белезите и се надявам, че ще е ОК, защото не е въртяна веригата и газорапределението.

Предупреждение! Не махайте въпросният опъвач на веригата! От смяна на стартер се вкарах в приключение ,като го махнах този гад.
Май ще пропусна откриването на 10 Април. Но пък и като гледам какъв сняг е ..... ? зимни гуми да слагам. Мани!
Ако срещнеш някакви трудности или въпроси 0889387287

#3605 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

07 април 2021 - 15:00

Благодаря! Ще имам предвид.
Сега се сещам! Капака на клапаните ще махна, но дали не трябва да сваля и карбураторите? Не помня как беше. Свалал съм го преди да меря хлабини на клапани и не помна как стана. Струва ми се, че мястото е малко баз да свалям карбовете.
Поздрави.

#3606 ICO_M

ICO_M

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T max 2001

11 април 2021 - 22:55

Здравейте колеги. Карам един T-max 2001 г. карбуратор от 5 години, много хубаво върви и спира и съм много доволен от вървенето, возията и спирането. ?мам проблем обаче с тоците. В началото ми падаше акумулатора, разбрах че има отечка 0.26А не я открихме от къде е точно но удтановихме, че като махна бушона за таблото и изчезва т.е. проблема е някъде в таблото. От година и нещо вече карам без този бушон и до скоро нямаше проблем освен, че не ми работи часовника на таблото (всеки път като дам на контакт тръгва от 1:00 часа). От две три седмици му открих сезона и за тази година и ми направи впечатление че ми няма габаритите - и предния и задния. Дългите светят и стопа. ? за капак днес след 100 км каране спрях на бензиностанцията да заредя и не запали. Акумулатора. Явно не зарежда алтернатора или релето или нещо друго или бушон или не знам. Акумулатора го купих есента и цяла зима стоя на зарядно срежим на зареждане и разреждане. Моля Ви да ме насочите към майстор който разбира от тоците на този модел. Благодаря предварително.

#3607 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

12 април 2021 - 08:56

Виж напрежението от "звездата". Трябва да е еднакво и на трите фази. Внимавай да не те изпердаши тока, защото е над 120V AC. Тоест мериш променливо напрежение. Даваш газ и напрежението трябва да се вдига и на трите фази еднакво. Понякога укъсява звездата и ремонта е малко шибан, защото е в маслена баня и разглобяваш бая неща. Другото, което предполагам е реле-регулатора. Ако искаш тръгни от него. Трябва да ти дава на акумулатора над 13.5V, но не повече от 15 волта прав ток. Ако не разбираш от токове, най- добре го зъмъкни при електричар.
Успех.

#3608 ICO_M

ICO_M

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T max 2001

12 април 2021 - 10:30

Виж напрежението от "звездата". Трябва да е еднакво и на трите фази. Внимавай да не те изпердаши тока, защото е над 120V AC. Тоест мериш променливо напрежение. Даваш газ и напрежението трябва да се вдига и на трите фази еднакво. Понякога укъсява звездата и ремонта е малко шибан, защото е в маслена баня и разглобяваш бая неща. Другото, което предполагам е реле-регулатора. Ако искаш тръгни от него. Трябва да ти дава на акумулатора над 13.5V, но не повече от 15 волта прав ток. Ако не разбираш от токове, най- добре го зъмъкни при електричар.
Успех.

Понеже не съм чак толкова голям приятел с Ток-а, а и за да не ме "удари" питам при кой да го водя за да се запознае с него....)))
Трябва ми майстор който и друг път е барал Т-мах, дайте предложение и тел ако може.

Благодаря

#3609 pljoko66

pljoko66

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 669
  • Телефонен номер:0889387287
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:GSXR k8 750

13 април 2021 - 20:03

Понеже не съм чак толкова голям приятел с Ток-а, а и за да не ме "удари" питам при кой да го водя за да се запознае с него....)))
Трябва ми майстор който и друг път е барал Т-мах, дайте предложение и тел ако може.

Благодаря
Моя го пише на Аватара

#3610 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

27 април 2021 - 09:20

Пичове, не пипайте опъвачката на веригата! Добре, че ?лийката /в сервиз/ ми презацепи веригата и, че аз не се опитвах аз да го "омажа" допълнително.
При махане на опъвача, винаги прескачат зъби на валовете. Хрупа едно гадно и се зацепва по някакъв гаден начин от двама човека, доколкото знам. Единственото, което установих, че веригата ми е ОК и опъвачката работи.
Ако не се зацепи правилно всичко става на паприкаш вътре и е много, много скъпо.

#3611 svjokera

svjokera

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:T-max

27 април 2021 - 12:26

Привет, колеги нов сезон нови ядове със стария мотор,светещ чек, и високи обороти около 1800 и надпис 37 на таблото при контакт вместо изминатите километри,като запаля 37 изчезва и се появяват километрите т макс 2007 инжекцион с авs. Приемам всякакви идеи как да го оправя. ?мам и снимка но е много голяма и немогат да я кача!

#3612 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

27 април 2021 - 13:22

Сервиз. Аз давам само на един майстор да ми пипа мотора от години. Струваше ми много време и нерви да намеря правилния. Повечето са тъпънари, без идея кое как се прави и опит. Да не говорим за инструменти, менюъли и т.н.
Т-макса е сложен за работа и много чувствителен към идиотски изпълнения.
Ако искаш може да ти дам контакт на ЛС, щом си от София.

#3613 svjokera

svjokera

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:T-max

27 април 2021 - 14:07

Малко съм скептичен към сервизи, но дай да видим, може да остана и впечатлен от резултата.

#3614 pljoko66

pljoko66

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 669
  • Телефонен номер:0889387287
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:GSXR k8 750

29 април 2021 - 22:17

Пичове, не пипайте опъвачката на веригата! Добре, че ?лийката /в сервиз/ ми презацепи веригата и, че аз не се опитвах аз да го "омажа" допълнително.
При махане на опъвача, винаги прескачат зъби на валовете. Хрупа едно гадно и се зацепва по някакъв гаден начин от двама човека, доколкото знам. Единственото, което установих, че веригата ми е ОК и опъвачката работи.
Ако не се зацепи правилно всичко става на паприкаш вътре и е много, много скъпо.
Баткувото ,откриваш топлата вода

#3615 svjokera

svjokera

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:T-max

04 май 2021 - 21:42

Благодаря на всички колеги, който се отзоваха с идеи за проблема и майстори, машинката пее. Благодаря!!

#3616 naturo

naturo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha T-max 500

05 май 2021 - 09:19

Баткувото ,откриваш топлата вода

Пльоко66 или както си там...
Когато стигнеш до моите години, мотори и т.н, може да ми викаш "БаткУвото".
По-културно ако обичаш!
Защо след като си открил отдавна топлата вода, не драсна един пост като моя? Много обичам "разбирачи" с многозначителни мнения и съвети тип "след дъжд качулка".

#3617 pljoko66

pljoko66

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 669
  • Телефонен номер:0889387287
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:GSXR k8 750

05 май 2021 - 20:06

Натуро или както си там...
На години и мотори мога наистина да съм ти батко
Много се засягаш ,ама като не разбираш ,защо пипаш ? Мразим да пишем разни постове .21 век сме има телефони и ако имаш някакви въпроси по отношение на който и да е Тмакс спокойно можеш да звъннеш.Топлата вода съм я открил.Може да се поинтересуваш кой стои зад никнейма ми и да много разбирам от Тмакси
А и ти ако може по културно там някакъв си .Ей

#3618 Balabanov

Balabanov

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1099

05 май 2021 - 23:26

Тъпото е че редовно младежите човъркат там дето не им е работа, но пък така се и учат. Всеки ако върне на зад ще се сети колко неща е счупил за да се научи. ? не се карайте за глупости, не е от значение кой на кого е батко, лошо е само, като се окажете баджанаци... :D  А и в скутерите без значение дали са "Темакси" от ония години, няма нищо сложно за ремонтиране при положение, че разполагат с достатъчно техническа документация.

#3619 Popeto

Popeto

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • МестонахождениеLondon
  • Скутер:Yamaha Tmax 530

08 юни 2021 - 23:40

Някой да продава Тмакс 530 на части.

#3620 Jj636

Jj636

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1

22 септември 2021 - 19:09

Натуро или както си там...
На години и мотори мога наистина да съм ти батко
Много се засягаш ,ама като не разбираш ,защо пипаш ? Мразим да пишем разни постове .21 век сме има телефони и ако имаш някакви въпроси по отношение на който и да е Тмакс спокойно можеш да звъннеш.Топлата вода съм я открил.Може да се поинтересуваш кой стои зад никнейма ми и да много разбирам от Тмакси
А и ти ако може по културно там някакъв си .Ей




Чико, гледам подпалил си :))) нека се развиват хората ;)