•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Всичко за YAMAHA T-MAX 500 / 530сс

Не пали

#701 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

19 юни 2012 - 08:39

Здравей колега,честито и със здраве да го караш  :D .Относно гумите-най добри са Японските:Бриджстоун и Дънлоп,насочи се към тях.

scooterhouse.net

#702

  • Guests

25 юни 2012 - 20:49

Банда, здравейте! Полезен форум. От скоро съм тук, но иначе карам максита вече 7 години. Започнах с Малагути Мадисон т 150 от който бях много доволен а сега съм на Маджести 250 /много неудобен и нисък скутер, но инак доста практичен/. От тук натам искам да практикувам мототуризъм и пътуване из пътищата знайни и незнайни :) Твърдо решен съм да остана на скутер...въпреки всичките недостатъци, които изтъкват любителите на конвенцианалните мотори...Според мен за дълаг път макси-скутера има повече предимства от колкото недостатъци. багаж, удобство за дупето  :)и т.н. Проблемът е , че съм висок 190 и всичките "кралски" максита, като Бъргман, Силвър Уинг и прочие са ми мнооооого ниски!!! Направо неудобни....?талиянските им еквиваленти като А.Атлантик, Малагути Спидермакс, Джилера Нексус и т.н. са ми идеални на височина, но пък са си италиянски и ме е страх да взимам италиянски мотор. Фен съм на японците както в колите така и при моторите....Въпреки, че Мадисона, които карах не ми създаде никакви проблеми за всичките 5 години каране и направо бе невероятен/ двигателя му обаче все пак е "Ямахов" :scooter / :up В този ред на мисли се насочих към Т-макс!!!! Висок!!! Директен!! С хубава осанка! Чуден за града а в същото време достатъчно удобен и надежден за извънграда...Два цилиндъра! Мощ! За 2-ри човек и багаж /макар и мястото за багажа да е малко в сравнение с другите скутери, но "две убави на едно место нема какато казват бабите " :biggrin / Компромисът от към багажа си заслужава..При положение, че е много здрав, удобен /за мен/ , красив и актуален!
  Намислил съм да си взема т-макс 2004-2005 г. , най малкото заради новото табло /защото ми е писнало да гледам таблото на Маджестито, което е идентично/ искам да разнообразя в това отношение....и не на последно място инжекциона, защото разбрах както от вас така и от други разбирачи, че сваля разхода в сравнение с предишното поколение карбуратурите! Бюджета ми е до 4000 хиляди лева....Ако някои е решил да си продава машинката или познава някои с подобна /но да е читава все пак/, нека пише.... :)
  Благодаря предварително и се извинявам за дългия посмо! :blush

П.П. Нямам изисквания от към тунига /не обичам такива излишаци а и нямам възможности/. даже ако може да е чист! Без цигански надписи, децки фантазии и картинки в сферата на изобразителното изкуство, лепенки, ваденки и всякакви такива, с които обичат някои да кичат тази великолепна машина! Ако може и да си е с оригиналния ауспух, защото на мен Т-макса ми трябва за дълаг път и от това  бръмчене ще оглушея още на 100-ния километър! не дай си Боже да тръгна извън бг. На връщане ще съм глух вече гаранция :biggrin

Поздрави и ...сух асфалт и гумени дървета  :scooter :bg

#703 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

26 юни 2012 - 07:18

Много добре си се насочил колега,но за тези финанси по скоро ще вземеш някой по запазен карбуратор (модела е от 2001 до 2003) .Просто хубав ?нжекционов Т Мах (модела от 2004 до 2007) няма как да купиш под 5500лв.

#704

  • Guests

26 юни 2012 - 21:16

Разбирам. Явно ще почакам до другата година..Дано тогава се класирам и събера парички...Ще "дотаркалям" Маджестито и до края на сезона пък другата година вече ще мисля за нещо по сериозно...Но порделено ще е от втората генерация Т-макс. Втълпил съм си го... ::) Ако ли не....ще взимам нещо италянско и ще се моля да не се чупи  :scootremont

#705

  • Guests

07 август 2012 - 13:26

еи никои не ми намери пласмасата с натписа

#706 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

02 септември 2012 - 20:46

Как се веселят колегите от ?спания.....



#707 shapala

shapala

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 108
  • МестонахождениеMezdra

20 септември 2012 - 09:33

Здравейте всички! От няколко дни съм вече в отбора на Тмах . Уникален е тоя скутер, заслужава си всичките суперлативи. Купих от София и до Мездра го карах на ход, хилех се сам в каската от кеф! Машината е 2006г, на 16000км, с монтирана JCosta. Много съм очарован , остава само да има повече хубави дни за каране!
Поздрави и очаквайте скоро да почна с въпросите! :D
Ако нещо може да се обърка, винаги ще се намери някои да го свърши!

#708 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

20 септември 2012 - 14:00

Добре дошъл,и честито!!!!
Ако е хубаво времето събота или неделя ще направим една среща някаде около Стара Загора с Т Мах групата от Несебър,който иска да заповяда.

#709 djface

djface

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 406
  • Скутер:YAMAHA T Max

22 септември 2012 - 00:54

Здравейте всички! От няколко дни съм вече в отбора на Тмах . Уникален е тоя скутер, заслужава си всичките суперлативи. Купих от София и до Мездра го карах на ход, хилех се сам в каската от кеф! Машината е 2006г, на 16000км, с монтирана JCosta. Много съм очарован , остава само да има повече хубави дни за каране!
Поздрави и очаквайте скоро да почна с въпросите! :D

Добре си дошъл в Т Мах групата! Поздравления за избора и безброй безаварийни километри да му навъртиш!
Като цяло са здрави и безпроблемни машини. Дори и да изскочи нещо, има части, няма страшно:)

#710 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

23 септември 2012 - 17:22

Днес се видяхме с колегите от Несебър и видях на живо и покарах новия красавец Т Мах 530



#711 lykas

lykas

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • Местонахождениегр.Варна

25 септември 2012 - 21:19

Здравейте банда,
От днеска и аз със T-MAX  500/ 2002г.....малко срещу зимата но .. никога не е късно:)
До скоро имах Aprilia SR50 ... къде е 50 къде са 500 :) Супер съм доволен!!!
?ма ли фенове от Варна ? ?мам въпроси по-принцип ... :)
Ето и някоя снимка на ламята..





#712 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

26 септември 2012 - 07:17

Честито и със здраве да го караш,въпроси може да задаваш и тук.

#713 lykas

lykas

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • Местонахождениегр.Варна

26 септември 2012 - 21:08

Така ...
Вчера го регистрирах в КАТ .. което ме притесняваше най-много но, .. всичко мина по-мед и масло :))
Другото което ме притесняваше е че не зарежда акумулатора ...оказа се че изобщо нямам реле!! Някой го е цапнал ...
Купих си такова (85лв Тайванче) и сега зарежда вече НО, не ми държи батерията и един ден .. вероятно и акумулатора е заминал ...или има оттечка ..
Утре ще проверя ..
Въпроса ми е .. гледах,четох .. има неща дето ги видях някъде но не знам къде точно на коя страница .. та направо ще питам ..
Много ми хареса как седи ксенона ..някой да ме упъти към някой менуъл или .. направо да ми каже  H7 или H1 или някой може да си е купил комплект и да са му останали един баласт или една крушка ... можем да се разберем :))
Някой да продава спортна слюда втора ръка или нова и цена ..
Сега .. след като съм го купил вече какво следва ? Какво е неотложно и важно да се  смени веднага за да не стане беля ..(както при автомобилите ремъци ролки и т.н.) т.е. във какво се състои обслужването ? До сега не съм имал мотор и не знам .. за това питам .. От къде да си взема изгодно части .. и от къде ДА НЕ ВЗЕМАМ части ...и т.н. ..
?мам и друг въпрос .. като запаля малко се колебае .. тресе леко ...чуди се да изгасне ли .. оборотите са сякаш ниски ...като е топъл пак е така .. не трябва ли като запаля да има смукач и после да спадат оборотите?
Аз малко се поолях с въпросите сякаш .. :)
Благодаря предварително :)

#714 djface

djface

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 406
  • Скутер:YAMAHA T Max

27 септември 2012 - 05:03

Честито, със здраве да го ползваш!
Така, този форум е затова, да си помагаме. По-разумно щеше да е да пуснеш тема ПРЕД? да го купиш, ако това е този Т Мах за който си мисля. От София ли го взе?
?наче, обслужването е - масло и филтър (80-90лв), антифриз (препоръчително е да се смени), спирачна течност (препоръчително), въздушен филтър (50-тина лв), има и един-два други филтъра но, не съм ги сменял никога и не им знам цените (Венко ги знае). Двигателят е с верига, няма ангренажен ремък, но има ремък при вариатора. Добре е да се види ремъкът и самият вариатор: ремък на вариатора (около 200лв), самият вариатор, ако се нуждае от ролки (зависи откъде ги купуваш, но мисля, че не са повече от 100лв. в най-лошия случай).
Други консумативи: акумулатор (около 140лв) (да знаеш, че е по тесен от повечето и, ако си вземеш нормален, ще ти е трудно да си затваряш седалката, най-малкото), гуми (за 300лв може да намериш и двете, нови разбира се), задни накладки (окколо 60лв),предни (около 90лв)(от Ямаха, от другаде е по евтино сигурно), свещи (не съм сменял никога, но не са скъпи). Просто ти давам информация, кое колко струва приблизително. Не е нужно да накупиш всичко изброено, но е добре да погледнеш в какво състояние са въпросните неща.
За смукача, автоматичен е и НЕ държи по-високи обороти като е студен. Може да са му ниски оборотите, има винтче за регулиране (от дясната страна се пада, някъде под предния край на т.нар. бумеранг)  Нормално, моторът пали от 1-2 оборота, даже и от половин, имам чувство.
За частите, не знам във Варна как е.
Спортната слюда е около 170лв нова.
Ми, горе-долу, това е. Аре, че се поoлях. Ако имаш въпроси, питай (за ксеноните не знам,  не съм слагал)

#715 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

27 септември 2012 - 08:55

Както и Стефан ти е написъл смени си задължително масло и м.филтър,антифриз и спирачна течност.Не лошо да провериш какво състояние е ремъка,че много хора не ги сменят и има случай на късане в движение.Относно Ксенона ти трябват Н7 и Н4 и може да ги вържеш на дълги да ти светят и двата фара.Аз имам нова черна спортна слюда,която пази по хубаво от оригиналната заради извития ръб в горния край и цената е 170лв..Ако неможеш да намериш някакви части пиши ще ти помогнем.......

#716 xristo

xristo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21

27 септември 2012 - 11:31

Здравейте колеги,от къде да закупя два бр. спирачни дискове...предни заТ Мах и какво масло да сложа на дв 10 на 40 Ямаха ,или друго.  Скутера е на 59000км.Предварително благодаря за отговорите.п.п.ще се кара ли някъде на 29 и 30.09 2012г.

#717 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

03 октомври 2012 - 08:38

   djface T Max Black&White T Max veno81








#718 veno81

veno81

    Модератор

  • МОДЕРАТОР
  • 1520
  • Телефонен номер:0878755800
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Yamaha Black Max 530

08 октомври 2012 - 08:53

В събота използвахме хубавото време и направихме един трип(закриване на сезона) до Копривщица.





#719 lykas

lykas

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • Местонахождениегр.Варна

09 октомври 2012 - 14:08

.... и може да ги вържеш на дълги да ти светят и двата фара.

Ако може малко по-подробно или схема нещо ако имаш под ръка?
Благодаря предварително :)

#720 lykas

lykas

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 21
  • Местонахождениегр.Варна

09 октомври 2012 - 14:22

Да от София е мотора djface ... :)

?наче, обслужването е - масло и филтър (80-90лв)  ==> Можеш ли конкретно марка (да кажем повечето какво масло/марка ползвате и какво е 10х40 5х30 и т.н.)

антифриз (препоръчително е да се смени) ==>  ?ма ли значение какъв е (син, розов .. марка някоя)? Пооо специален ли е от като на автомобилите?
въздушен филтър (50-тина лв) ==> От къде вземате К&N или друг такъв и на каква цена?


За смукача,.......... има винтче за регулиране (от дясната страна се пада, някъде под предния край на т.нар. бумеранг) ==> Ако може снимка или нещо подобно да ме насочиш къде е "бумеранга" или самото винтче?



Благодаря предварително и извинявай ако ти досаждам с тея въпроси ... не съм имал до сега такова чудо и съм поооо объркан малко :)

П.С. Днеска ми светна лампичката за маслото ...не е примигвала както при автомобилите ...като е ниско нивото да кажем .. просто си светна и си продължава да свети без да спира ... Прибрах мотора и реших да питам без да го карам повече ..това за смяна на масло ли е (чекинг) или нещо му стана?
Благодаря предварително ...