•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

14.11.2010 - Трип на The Road to Change /пещера "Проходна"


#1

  • Guests

14 ноември 2010 - 21:54

Айде малко фото-сезон, както казва Крис + 250 км. слънчева разходка.

"Проходна" е една от най-известните пещери в карстовия район край с. Карлуково, община Луковит. През 1962 г. е обявена за природна забележителност. Това е най-дългият пещерен тунел в България, с дължина 262 метра и височина на входовете над 40 метра. Пещерата е естествено осветена, тъй като в средната и зала в следствие от ерозията таванът е прояден от просмукващите се води, образувайки феномена „Окната“ или „Очите на Бога“ — две почти еднакви по големина дупки с формата на очи. В пещерата са снимани няколко български и чуждестранни филма, между които и „Време разделно“. Проходна е една от малкото пещери, в които се практикуват пещерни бънджи скокове. Пещерата е лесно достъпна, точно над нея минава пътя от Луковит към Карлуково (на 2 км от селото), има път и от с. Румянцево.









































































Те това беше един страхотен 14 ноември през 2010 година.


scooterhouse.net

#2

  • Guests

14 ноември 2010 - 22:18

Айде малко фото-сезон, както казва Крис
Днес и аз открих фото сезона  8)
Дори ако трябва да съм честен, малко ме хвана яд, че не си нося фотоапарата, защото съвсем спонтанно в движение реших да увековеча днешното си пътуване и бях принуден да снимам с телефон  :~\