•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Бял пушек от ауспуха на китайски Baotian-49

пушек китаец баотиан двигател масло картер ауспух 2009

#21 4stroker

4stroker

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 143
  • МестонахождениеРазград
  • Скутер:Longjia,Piaggio nrg

23 декември 2012 - 21:08

има ли някакъв Туториал как да го направя на 4 тактов двигател ? може ли линк ако намерите нещо :)

scooterhouse.net

#22 default_pz

default_pz

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 269
  • МестонахождениеPA
  • Скутер:Burgman 400 K7

01 януари 2013 - 22:52

?мах сходен проблем с моя китаец тва лято - пушеше бяло и покачваше нивото на маслото. Оказа се кофти бензин от кофти бензиностанция - Петрол. Пробвай и ти.

#23 4stroker

4stroker

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 143
  • МестонахождениеРазград
  • Скутер:Longjia,Piaggio nrg

05 януари 2013 - 14:28

?мах сходен проблем с моя китаец тва лято - пушеше бяло и покачваше нивото на маслото. Оказа се кофти бензин от кофти бензиностанция - Петрол. Пробвай и ти.
  Сега и аз сложих бензин от друга фирма и не пуши вече :P  Благодаря ви! :scooter:

#24 default_pz

default_pz

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 269
  • МестонахождениеPA
  • Скутер:Burgman 400 K7

07 януари 2013 - 01:10

Да не забравиш да си смениш маслото. Това, което ти е повдигнало нивото на маслото в картера няма никакви смазващи свойства (старателно съм проверил).

#25 vaskooo951

vaskooo951

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1953
  • МестонахождениеБургас

07 януари 2013 - 22:24

Сега и аз сложих бензин от друга фирма и не пуши вече :P  Благодаря ви! :scooter:
Само Petrol зареждам, от Лукойл един път заредих 5лв и мотора не падаше под 7000 оборота и нямаше сила. Направо източих бензина и заредих пак Петрол.
ПРОДАВАМ RIEJU RS1 С ТУН?НГ ! ! !

#26 default_pz

default_pz

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 269
  • МестонахождениеPA
  • Скутер:Burgman 400 K7

08 януари 2013 - 12:57

Темата приключи вече, ама заради последния коментар ще добавя следното.
Може да ти върви мотора с този бензин, защото настройките на карбуратора ти са правени с него или
просто на "твоята" бензиностанция не правят шмекериите, които правят локалните мениджъри на
Петрол, оставени без контрол. Аз обаче за малко да стигна до основен ремонт заради тия гомнари. Ето
през какво минах след около 2-3 резервоара Петрол-ски бензин на 4-тактовия ми скутер. Мотора ми
пушеше, но аз не можех да разбера каква е причината, мислех си, че се е сдухал и ще трябва да се отваря
двигателя. Докато един ден бях тръгнал на дълъг път и по пътя започна да гърми в ауспуха, да губи
мощност и накрая изби масло през въздушния филтър и маслената щека. Отворих щеката - маслото
догоре. От въздушния филтър тече масло. Прибрах се, източих маслото и ми направи впечатление, че е
като вода, а като си сложа от него на ръката и го разтрия, пръстите ми скърцат - никакво смазващо
действие. Досетих се, че просто от нищо друго не може да е, освен от бензина - все пак съм с въздушно
охлаждане. ?зточих бензина и като се нацапотих с него, ръцете ми останаха много мазни. Не се изпарява
докрай. Сипах на земята малко от бензина и го запалих, след като изгоря, остана черно мазно петно. Тая
гадост, дето е сипана в бензина (не знам какво е) не гори, а се стича през сегментите в картера. Смених
маслото, смених бензина и вече 3-4 хил. км. няма проблем и не пуши и не вдига нивото на маслото.
Може на двутактови двигатели да няма отражение въобще, щото издухват всичко през ауспуха, не знам.
Още пазя бензина, исках да предизвикам проверка на тази бензиностанция, но четох в интернет за други
недоволни клиенти, които са се оплаквали без никакъв ефект или успех и се отказах. Но никога повече
няма да заредя на Петрол.

#27 vaskooo951

vaskooo951

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1953
  • МестонахождениеБургас

08 януари 2013 - 15:34

Темата приключи вече, ама заради последния коментар ще добавя следното.
Може да ти върви мотора с този бензин, защото настройките на карбуратора ти са правени с него или
просто на "твоята" бензиностанция не правят шмекериите, които правят локалните мениджъри на
Петрол, оставени без контрол. Аз обаче за малко да стигна до основен ремонт заради тия гомнари. Ето
през какво минах след около 2-3 резервоара Петрол-ски бензин на 4-тактовия ми скутер. Мотора ми
пушеше, но аз не можех да разбера каква е причината, мислех си, че се е сдухал и ще трябва да се отваря
двигателя. Докато един ден бях тръгнал на дълъг път и по пътя започна да гърми в ауспуха, да губи
мощност и накрая изби масло през въздушния филтър и маслената щека. Отворих щеката - маслото
догоре. От въздушния филтър тече масло. Прибрах се, източих маслото и ми направи впечатление, че е
като вода, а като си сложа от него на ръката и го разтрия, пръстите ми скърцат - никакво смазващо
действие. Досетих се, че просто от нищо друго не може да е, освен от бензина - все пак съм с въздушно
охлаждане. ?зточих бензина и като се нацапотих с него, ръцете ми останаха много мазни. Не се изпарява
докрай. Сипах на земята малко от бензина и го запалих, след като изгоря, остана черно мазно петно. Тая
гадост, дето е сипана в бензина (не знам какво е) не гори, а се стича през сегментите в картера. Смених
маслото, смених бензина и вече 3-4 хил. км. няма проблем и не пуши и не вдига нивото на маслото.
Може на двутактови двигатели да няма отражение въобще, щото издухват всичко през ауспуха, не знам.
Още пазя бензина, исках да предизвикам проверка на тази бензиностанция, но четох в интернет за други
недоволни клиенти, които са се оплаквали без никакъв ефект или успех и се отказах. Но никога повече
няма да заредя на Петрол.
На всякъде е вода, а не бензин. По немския стандарт нашия А100 е като тяхния 95.... Другото което е замисли се докато стигне до бензиностанцията колко пъти се прехвърля тоя бензин и всеки точи и слага вода, точи и слага вода и накрая за нас остава 1:3 бензин: вода ...
ПРОДАВАМ RIEJU RS1 С ТУН?НГ ! ! !