•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

My Honda SH150i

Fuel Injection

#41 k.panev

k.panev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 49

21 септември 2015 - 12:47

Карам си аз на разходка към Брезник и  изведнъж мотора не искаше да вдигне повече от 60 км спрях и се оказа малък фал с спирачната система- спирачния диск беше син ,спирачния апарат не искаше да се върне до край .Прибирането се оказа малко неприятно , но след много спирания да избутвам накладките се прибрах благополучно. Оказа се че апарата е блокирал от мърсотия натрупвана с годините .
Хубаво е да направите профилактика на апарата за да не изпадате в моята ситуация


Буталцата на спирачния апарат баха наслоени с мърсотия и не можеха да се приберат докрай , почистват се хубаво аз използвах водна шкурка 6000 , и препарат който не разяжда гумичките на спирачния апарат

Работата при водачите на накладките  беше същата  - единия вече е чист

Водачите на апарата нямаха никаква грес



scooterhouse.net

#42 denisreaper

denisreaper

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3

20 април 2016 - 09:09

?звинявам се предварително, че ще използвам темата на колегата. ?мам хонда сх150и 2004г. Загубих контактния ключ и сега не мога да разбера има ли имобилаизер мотора или няма. Ключаря ме убеждава, че съм имал, но така и не можах да го намеря. Търсих ръководството, но и него го няма онлайн. Някакви идеи ??

#43 Mark_off

Mark_off

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 114
  • МестонахождениеМордор
  • Скутер:Honda SH 300

20 април 2016 - 10:08

Мисля, че всички от този тип имат. Ако пък видиш да пише HISS някъде, значи наистина си има.

#44 denisreaper

denisreaper

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3

20 април 2016 - 10:51

А къде трябва да оглеждам за това hiss, че съм скаран малко с техниката?? :)

#45 Mark_off

Mark_off

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 114
  • МестонахождениеМордор
  • Скутер:Honda SH 300

20 април 2016 - 11:03

На моя има на командното табло един надпис. Не съм съвсем сигурен, но мисля, че и на предишния ми скутер, който беше хонда SH 150i, пак някъде там беше. Прочее, как ти е от 2004 година и е инжекцион? Ако не греша, някъде към 2006 започват инжекционите на този модел.

#46 denisreaper

denisreaper

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3

20 април 2016 - 11:22

Объркал съм годината. 30 май 2005. ? въпреки това ключа не изглеждаше никак специален.

#47 Mark_off

Mark_off

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 114
  • МестонахождениеМордор
  • Скутер:Honda SH 300

20 април 2016 - 11:27

Така е - не изглеждат специални, но са с имобилайзер в мотора и чип в ключа.

#48 KivSa

KivSa

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4
  • Телефонен номер:0889076484
  • МестонахождениеСандански
  • Скутер:Honda SH 150i Sport 2008

19 юли 2016 - 16:18


?нтересно ми е в последно време с 2 души и когато дам газ до край и се чува едно дрънчане -което не ми харесва

Здравейте, и аз от скоро съм собственик на Honda SH 150i 2008 Sport, и се чува някакъв звук, когато мотора е с двама и се дава пълна газ. Не знам как да го определя -прекъсващ звук, като дрънчане или по-скоро като жужене. Моля колегата Панев или някой друг, ако е оправил този звук или знае от какво може да е, да сподели, ще съм благодарен!

П.С. Ето я машината, чакам да се достави куфар!



#49 juslen

juslen

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 664
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

19 юли 2016 - 16:56

?звинявам се предварително, че ще използвам темата на колегата. ?мам хонда сх150и 2004г. Загубих контактния ключ и сега не мога да разбера има ли имобилаизер мотора или няма. Ключаря ме убеждава, че съм имал, но така и не можах да го намеря. Търсих ръководството, но и него го няма онлайн. Някакви идеи ??
Няма.


KivSa
Честито.

Май доста хора го имаме този ефект, че и на други мотори, но още не сме установили какво е и дали е проблем или е нормално.

В техническия раздел за маски скутери има тема за SH. Можеш да пишеш там ако имаш други въпроси.
Публикувано изображение

#50 KivSa

KivSa

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4
  • Телефонен номер:0889076484
  • МестонахождениеСандански
  • Скутер:Honda SH 150i Sport 2008

19 юли 2016 - 17:06

Благодаря, също и за бързия отговор! Тази или другата седмица ще ходя до един приятел, който е "мото майстор" :D . Ще се допитам до него и ще споделя тук, ако има отговор!

#51 Lyub4eto37

Lyub4eto37

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 10
  • Телефонен номер:0887689207
  • Местонахождениег.Самоков
  • Скутер:SH 150 i

22 септември 2016 - 12:05

Колега ПАНЕВ и аз си купих същият но окачването ми се струва доста твърдо,при теб как е ? А предното стъкло (слюдата) върши ли работа благодаря