•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Yasuni R за DR Evo 70cc ??

DR Evo Yasuni 70cc tuning

#21 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

10 март 2019 - 08:47

Ами след като монтираш (гърнето и кита),ще разбереш дали има нужда да сменяваш централния жигльор.!Успех
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

scooterhouse.net

#22 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

10 март 2019 - 16:09

Благодаря за инфото ако вида зор за нещо пак ще опирам до вас няма начин че сезона идва машината трябва да бъде на линия.

#23 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

10 март 2019 - 18:42

Колеги днес забелязах че карбуратора ми не е Dellorto а само автоматичния смукач е на тази марка карба Piaggio phva 17.5 на външен вид ми изглеждат еднакви само дето регулирането е от другата страна на Dellorto по това и ги различи та въпроса ми е като си сложа др ево 70к.кита и леовинса ауспуха този карбуратор ще ми върши ли работа както трябва макар че на всички Dellorto карбуратор настройките са от другата страна няма да мога ако сложа така в да бръкна за регулаж така че ако не става моя 17.5 piaggio друг подобен модел като него ще и трябва.

#24 Piaggio Extreme

Piaggio Extreme

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 30
  • МестонахождениеPlovdiv
  • Скутер:Piaggio NRG Extreme

10 март 2019 - 20:27

Колеги днес забелязах че карбуратора ми не е Dellorto а само автоматичния смукач е на тази марка карба Piaggio phva 17.5 на външен вид ми изглеждат еднакви само дето регулирането е от другата страна на Dellorto по това и ги различи та въпроса ми е като си сложа др ево 70к.кита и леовинса ауспуха този карбуратор ще ми върши ли работа както трябва макар че на всички Dellorto карбуратор настройките са от другата страна няма да мога ако сложа така в да бръкна за регулаж така че ако не става моя 17.5 piaggio друг подобен модел като него ще и трябва.



Сигурно е Weber,на чашката пише,главния жигльор е същия като на Деллорто.С една дума ще ти върши работа.Само виж резбата 5 или 6мм е.

#25 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

10 март 2019 - 21:22

Ок а като марка добри ли са тия карборатори? Ще вида 5мм или 6мм е жиклъора централния и колко микрона е как ще работи и ще пиша от там на сетне къв трябва се вземе за по добра настройка.


#26 Piaggio Extreme

Piaggio Extreme

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 30
  • МестонахождениеPlovdiv
  • Скутер:Piaggio NRG Extreme

10 март 2019 - 21:38

Ами ?талиански са,би трябвало да са добри,на моето Пиаджо НРГ съм с такъв и съм доволен,12мм е само съм сложил по-голям жигльор(50-тка е,без никакъв тунинг)

#27 Stealshot

Stealshot

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 164
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

11 март 2019 - 16:02

Ама вие сериозно ли Piaggio не правят карбуратори не са нито Weber нито Mikuni, а си е чист Dell'Orto PHVA 17.5. Просто идват сток (заводски с тоя карб може Piaggio Group да си сложило една щампа все пак и от там се заблуждавате карбуратора е Dell'Orto модел PHVA. Сток трябва да ти е 32ка малък 55-62 голям. Карбуратора не е лош. но се пак е нискак клас  Dell'Orto  ( отдолу ваничката е с два болта место 4, автоматичния смукач лично мене много ме нервеше и други малки неща, лично аз предпочитам PHBG 19-21 серията.

#28 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

11 март 2019 - 17:08

Ми не знам колеги карба пише 17.5 на автоматичния смукач Делорто ваната е с два болта наистина но смятам че с големи жиглъори и добър регулаж ще стане работата. Ако не се получи ще си търся друг карб 17.5 или 19 но искам регулациите болчета пак да са си от тази страна като на моя закото от другата е много шибано за настройка а тези дето си посочил ти колега са от другата страна и с механичен смукач аз второ жило няма трябва и там да се препратя.

#29 Piaggio Extreme

Piaggio Extreme

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 30
  • МестонахождениеPlovdiv
  • Скутер:Piaggio NRG Extreme

11 март 2019 - 19:49

Ама вие сериозно ли Piaggio не правят карбуратори не са нито Weber нито Mikuni, а си е чист Dell'Orto PHVA 17.5. Просто идват сток (заводски с тоя карб може Piaggio Group да си сложило една щампа все пак и от там се заблуждавате карбуратора е Dell'Orto модел PHVA. Сток трябва да ти е 32ка малък 55-62 голям. Карбуратора не е лош. но се пак е нискак клас  Dell'Orto  ( отдолу ваничката е с два болта место 4, автоматичния смукач лично мене много ме нервеше и други малки неща, лично аз предпочитам PHBG 19-21 серията.
Пич не се обяснявай много.Кво искаш да ми кажеш че не слагат Вебер ли??Ела да видиш моя!А и на карба си пише Делорто на какъвто и мотор да е кви щампи мампи глупости.

#30 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

11 март 2019 - 21:45

Колеги в събота като сваля ще видим какъв и какво пише и дали 17.5 ще става за нещо и какви жиклъора има и колко микрона са от там нататака ще имам нужда от съвети по настройки и т.н. Който има желание и време да помага ще съм благодарен.

#31 Yasho

Yasho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 332

11 март 2019 - 22:52

Радко, обърни внимание на правописа, щото писанията ти трудно се четат и разбират.

#32 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

12 март 2019 - 05:23

Ами сори с тия мойте дебели пръсти така става пък ако някой буква съм изял пак ще пиша да поясна но като та гледам и ти също трябва си го оправиш ето ти пример не се пише щото а се пише защото но както и да е от смартфон ми е трудно още с тва писане.

#33 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

16 март 2019 - 18:36

Здр колеги днеска почвам да монтирвам 70сс др ево кит мисля да почна с 80 микрона централен жиглъор в момента съм със стоков въздушен филтър. Не знам дали е добре но трябва да почна някаде.

#34 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

16 март 2019 - 21:36

Хубаво е да смениш стоковия филтър, с такъв като този примерно.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#35 Yasho

Yasho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 332

16 март 2019 - 22:22

Радко, писанията ти са безсмислени. Не се разбира, какво питаш!
Не сме в час по Български, но аз поне, наистина не успявам да следя мисълта ти. Ако искаш отговори, постарай се повече в синтаксиса. Явно, не е само до дебелите ти пръсти, пич...

#36 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

17 март 2019 - 05:32

Е добре де кое не ми разбираш сега другите веднага ми отговарят само ти пишеш че не ми разбираш

#37 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

17 март 2019 - 05:39

Просто казвам че ще събирам двигателя и в карбуратора ще сложа за централен жиглъор 80микрона и ще махна стокови който е 56 микрона и че в момента моторчето е със стокови си филтър. Та да та питам пич кое не разбра или като нямаш ко да правиш учиш хората краснопис може да съм изял някоя буква но смисъла е разбираем ако нямаш или не искаш да помогнеш просто не ми отговаря става ли пич?

#38 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

17 март 2019 - 05:48

Ето карро макар че напред съм изял по някоя буква ме е разбрал само май ти не мои ма разбереш. А между другото аи престани се заяждаш става ли кои колко знае българския когато е трябвало съм го учил и не е нужно Ти да ма получаваш ясно ли ти е пич.

#39 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

17 март 2019 - 16:26

Днеска събрах машината почвам леко по леко да е разработвам.

#40 РАДКО БС

РАДКО БС

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • МестонахождениеБургас
  • Скутер:Aprilia sportcity 50 one

20 март 2019 - 20:23

Айде първите 100 километра навъртяни чудя се само колко километра още трябва горе долу да мина за разработка.