•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Проблем с палене на скутера, когато е студен

проблем не пали студено когато aprilia sr

#1 apriliasr_

apriliasr_

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 272
  • Скутер:Aprilia SR50

03 февруари 2015 - 19:47

Значи когато скутера е студен, колкото и да риташ няма да запали докато с една спринцовка не му пръсна малко бензин в карбуратора през отвора за филтъра и след това от 2-3 ритания пали. А когато е топъл пали веднага .. Пробвал съм и през свещта да му впръсна бензин, но така не иска да запали? От какво може да го прави този проблем?

scooterhouse.net

#2 hristonikola

hristonikola

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • Местонахождениеdupnica,resilovo
  • Скутер:Fantic Caballero 70

03 февруари 2015 - 20:04

 

Значи когато скутера е студен, колкото и да риташ няма да запали докато с една спринцовка не му пръсна малко бензин в карбуратора през отвора за филтъра и след това от 2-3 ритания пали. А когато е топъл пали веднага .. Пробвал съм и през свещта да му впръсна бензин, но така не иска да запали? От какво може да го прави този проблем?
може да си за сегменти компресия имаш ли

#3 apriliasr_

apriliasr_

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 272
  • Скутер:Aprilia SR50

03 февруари 2015 - 20:23

?ма компресия, като загрее си пали макс от 2рия път..

#4 hristonikola

hristonikola

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • Местонахождениеdupnica,resilovo
  • Скутер:Fantic Caballero 70

03 февруари 2015 - 20:29

 

?ма компресия, като загрее си пали макс от 2рия път..
тогава не ти е добра настройката на карба богата смес ти го дави докато е студен защото му трябва по малко бензин докато не е загрял а после си пали щото като загре иска повеке смес  автоматик ли ти е смукаца

#5 yamaha_neos_mbk

yamaha_neos_mbk

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 464
  • Скутер:Piaggio Zip,Simson and Yamaha neos (new) :D

03 февруари 2015 - 20:30

?мах го този проблем и с нови клапи се оправи (един дядо на 90 години ми го каза ,не му вярвах но се оправи :) )
На който не му харесвам ,двата пръста в ауспуха ;)

#6 apriliasr_

apriliasr_

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 272
  • Скутер:Aprilia SR50

03 февруари 2015 - 20:53

 

тогава не ти е добра настройката на карба богата смес ти го дави докато е студен защото му трябва по малко бензин докато не е загрял а после си пали щото като загре иска повеке смес  автоматик ли ти е смукаца
Вече почти 1 година настройката на карбуратора не е пипана, а проблема от скоро започна да ми го прави. Ще пробвам тези дни и с нови клапи.

#7 fedya67

fedya67

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 354
  • Телефонен номер:0887966734
  • МестонахождениеНякъде около Плевен

03 февруари 2015 - 21:07

 

тогава не ти е добра настройката на карба богата смес ти го дави докато е студен защото му трябва по малко бензин докато не е загрял а после си пали щото като загре иска повеке смес  автоматик ли ти е смукаца

Ммммм Да интересно обяснение :D Скоро не бях чел такова :D Готово за бисерите на форума.Само че за съжаление няма нищо вярно
.


Сега по темата
1.Почисти карбуратора
2.Провери смукача - проблема е тука
За палене на студен двигател ти трябва богата горивна смес  а това е работата на смукача
Когато е топъл не му трябва богата смес и си паби нормално.
Ти с тая спринцовка вършиш ролята на смукача
Успех :scooter: :scooter: :scooter:
? мъжът, и магнетофонът имат по две глави - едната за запис, другата за възпроизвеждане.

#8 hristonikola

hristonikola

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • Местонахождениеdupnica,resilovo
  • Скутер:Fantic Caballero 70

03 февруари 2015 - 21:14

 



Ммммм Да интересно обяснение :D Скоро не бях чел такова :D Готово за бисерите на форума.Само че за съжаление няма нищо вярно
.


Сега по темата
1.Почисти карбуратора
2.Провери смукача - проблема е тука
За палене на студен двигател ти трябва богата горивна смес  а това е работата на смукача
Когато е топъл не му трябва богата смес и си паби нормално.
Ти с тая спринцовка вършиш ролята на смукача
Успех :scooter: :scooter: :scooter:
попринцип е така но може да му идва доста богата сместа и да го дави а и аз мисля проблема да е в смукаца-нямам буквата затова пиша смукаца

#9 apriliasr_

apriliasr_

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 272
  • Скутер:Aprilia SR50

03 февруари 2015 - 22:19

 

Ммммм Да интересно обяснение :D Скоро не бях чел такова :D Готово за бисерите на форума.Само че за съжаление няма нищо вярно
.


Сега по темата
1.Почисти карбуратора
2.Провери смукача - проблема е тука
За палене на студен двигател ти трябва богата горивна смес  а това е работата на смукача
Когато е топъл не му трябва богата смес и си паби нормално.
Ти с тая спринцовка вършиш ролята на смукача
Успех :scooter: :scooter: :scooter:
Ще го сваля и почистя тия дни и ще пиша. Мерси за отговора :)