•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Не пали от стартер

мотор не пали от стартер

#1 nole_125

nole_125

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • МестонахождениеТроян
  • Скутер:Yamaha Cygnus - XC

20 април 2016 - 12:19

Здравейте колеги, както си карах мотора един ден просто спря да пали от стартер, в началото се чуваше някакъв шум в предната част около фара. С този шум се чуваше как мотора върти, но не пали. След това този шум изчезна и изобщо не иска да пали. Като ритна от манивела си работи без проблем. Сега, когато е на контакт свети си габарита, има клаксон ама е слаб. Когато натисна едната спирачка за направя опит  да запаля мотора габарита както си свети и намаля рязко светенето. ?ма ток в акумулатора. Ще съм ви благодарен много, ако ми помогнете. Благодаря предварително. Мотора е Yamaha Cygnus X 125cc 2003 година.

scooterhouse.net

#2 ClitCommander92

ClitCommander92

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 42
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Piaggio NRG MC3

20 април 2016 - 12:31

? при мен така.До вчера си беше наред а тая сутрин не пали.След два часа отидох да пробвам и запали от първия път ? На какво може да се дължи тва..акумулатор? Държа мотора навън. Преди две седмици пак ми направи така..но тогава не запали докато не му подадох ток?

#3 Велизар Марек

Велизар Марек

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 451
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:HONDA SILVER WING 600

20 април 2016 - 19:07

Пробвайте с друг акумулатор може и да е от кола или реле стартер.

#4 nole_125

nole_125

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • МестонахождениеТроян
  • Скутер:Yamaha Cygnus - XC

20 април 2016 - 20:19

 

Пробвайте с друг акумулатор може и да е от кола или реле стартер.


Аккмулатора е нов и има ток в него. Ето това трябва да е реле стартера нали?



#5 Велизар Марек

Велизар Марек

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 451
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:HONDA SILVER WING 600

20 април 2016 - 20:58

Трябва  + са от акумулатора отива в релето ? Май е това.

#6 ClitCommander92

ClitCommander92

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 42
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Piaggio NRG MC3

20 април 2016 - 21:10

Така пичове,след като цял ден нямаше проблеми с паленето,сега (когато стана пак хладно навън) пробвах да го запаля..и пак не иска,свалих акумулатора и го прибрах вътре,утре сутринта ще пробвам да запаля пак,ако запали ..значи явно от акумулатора не става нищо. .. акумулатора е Unibat CB4L-B/SM 12V 4AH 56CCA (ако на някои му говори нещо)

пс.бих чул вашето мнение относно акумулатора и евентуално какъв бихте ми препоръчали..колко ампера?

#7 nole_125

nole_125

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • МестонахождениеТроян
  • Скутер:Yamaha Cygnus - XC

21 април 2016 - 21:36

Така, смених релето, незнайно защо сега няма никакъв ток когато е на контакт. Някакви идеи?

#8 nole_125

nole_125

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • МестонахождениеТроян
  • Скутер:Yamaha Cygnus - XC

22 април 2016 - 14:22

Явно не е от релето. когато е уж на контакт нищо не свети,а като ритна с манивелата всичко почва да си работи нормално :mellow:

#9 JayJay

JayJay

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 149
  • Скутер:Benelli Naked 50 2003 Minarelli Horizontal

22 април 2016 - 16:12

 

Така пичове,след като цял ден нямаше проблеми с паленето,сега (когато стана пак хладно навън) пробвах да го запаля..и пак не иска,свалих акумулатора и го прибрах вътре,утре сутринта ще пробвам да запаля пак,ако запали ..значи явно от акумулатора не става нищо. .. акумулатора е Unibat CB4L-B/SM 12V 4AH 56CCA (ако на някои му говори нещо)

пс.бих чул вашето мнение относно акумулатора и евентуално какъв бихте ми препоръчали..колко ампера?



Дивак, пусни си една тема за мотора и си опиши там всичките проблеми, че оспами всички теми на хората.. За под 5мин работа е :)

#10 nole_125

nole_125

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 7
  • МестонахождениеТроян
  • Скутер:Yamaha Cygnus - XC

22 април 2016 - 17:15

Още малко инфо: Като запаля мотора от манивела да му мигач си свети нормално, като му дам гас и почва бавно да мига.