•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

не дава искра на свеща след смяна на стартер??? ПОМОЩ

ремонт априлия спешно

#1 alexy3009

alexy3009

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 52
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:Aprilia SR50

23 август 2021 - 19:28

Здравейте, имам Априлиа СР 50 2003
Днес смених стартера преди да започна да сменям стартера покарах малко мотора без никакви проблеми.
Загасих го и започнах да разглабям след като приключих сглобих всичко обратно и върти върти... и не иска да запали.
След като свалих свеща видях че не дава искра.
Прегледах всички кабели наред (визуално) като замерих на лулата не идва ток. от статора кабелите си има ток.
На буксата която влиза в самата бобина и от там към лулата няма ток. прегледах кабелите и няма нито един прекъснат.

Нямам си на идея какво се е объркало явно съм направил нещо не намирам грешка.

Ето и какво точно направих.

Развих болта на релето което е за стартера за да извадя клемата сложих новият кабел за стартера( МУНУСА) а Плуса си го оставих стария. завих си обратно релето за рамката и си сложих стартера нищо друго не съм пипал.

в последствие отворих статора и магнета да видя дали няма прекъснат кабел, но и там няма.

Ще съм благодарен ако има някой който може да ми помогне. Благодаря ви

scooterhouse.net

#2 маргинат1990

маргинат1990

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 101
  • Телефонен номер:0897522168
  • Скутер:Пежо Елисео

24 август 2021 - 16:20

Пробвай да пуснеш кабел от синия кабел който излиза от статора към минуса на акумулатора . Така карам и аз бая време вече

#3 alexy3009

alexy3009

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 52
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:Aprilia SR50

24 август 2021 - 16:36

Пробвай да пуснеш кабел от синия кабел който излиза от статора към минуса на акумулатора . Така карам и аз бая време вече

замерих бобината и се оказа че от пиновете до лулата не минава нищо
сега не знам CDI ли да сменям или Бобина
Това е бобината