•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Китайси кит 57.4


#1 georgi31

georgi31

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 30
  • Скутер:Kymco 125

16 юни 2022 - 23:48

Здравейте, колеги!
Направих огромната грешка да купя и сложа китайски кит и глава 57.4мм на кумко 125.
Кита и главата струваха общо около 150лв.
?ма ли смисъл да изчаквам разработването за да видя как ще върви или направо да връщам старите части?

scooterhouse.net

#2 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

17 юни 2022 - 07:44

Защо да е грешка?
Колко вървеше преди и колко върви сега? Каква разлика си очаквал и какъв е резултатът?

Ако си очаквал по-висока максимална скорост, то това е невъзможно в граница повече от 5-10 км/ч. Как е набирането?
На тези моторчета по-голямото бутало ще ти осигури само по-бързо набиране, но не и кой знае колко по-висока максимална скорост.

#3 georgi31

georgi31

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 30
  • Скутер:Kymco 125

17 юни 2022 - 12:40

Колега, все още е в разработка, не съм го пробвал.
Притеснява ме дали ще издържи на ръчкане и дали ще има поне малка, но усещаща се разлика във вървежа. Пак казвам, цилиндъра, буталото, сегментите и главата са китайски за около 100/150лв

#4 Гошко2

Гошко2

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1192

18 юни 2022 - 09:21

Няма какво толкова да му се молиш. Цената е смешна. Това, че двойката е китайска няма никакво значение. Давай му газ и то ще си покаже. Тези моторетки най-много ги мори продължителното каране с пълна газ, защото много загряват. Аз имам изцяло китайски 150сс скутер и го карам вече 15-та година. С двама редовно правя преходи от по 250-400 километра на ден, С ДВАМА, като пътят ми минава през най-стръмните планински проходи. За 30 000 километра няма и помен от износване. Поддържам скорост между 90 и 100 км/ч. Маслото ми е стигало температура 130+ градуса и пак няма проблем. Този скутер не съм го разработвал. От първия ден съм го карал "на ръчка". Слагай хубаво масло, сменяй го редовно и газ! То ще си покаже.

#5 georgi31

georgi31

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 30
  • Скутер:Kymco 125

18 юни 2022 - 16:02

Добре, колега. Ще го разработвам, пък както казваш ще си покаже. Благодаря!

#6 alex929

alex929

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 23
  • Скутер:Peugeot Speedfight2

17 юли 2022 - 16:54

Здрасти мой приятел направи същата интервенция и се оказа, че мотора върви много по зле от преди.  Разглобих го и какво да видя: изпускателен клапан стария 27 мм новия 24 мм, смукателния също 3 мм разлика, разпределителния вал също с по малки гърбици. Преработихме старата глава сложихме нов вал А9 спорт и чудото стана. Оказва се, че не всяко Кимко е с GY6 двигател както се приказва навсякъде.