•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Смяна на двигател от 50cc на 100cc


#1 Nikolay 007

Nikolay 007

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 10

02 април 2023 - 11:04

Здравейте колеги!
От скоро съм собственик на един скутер, но влязох в голям филм и разчитам на вас да ме посъветвате къде може да се крие проблема. ?мам Peugeot Elyseo 2Т 50cc. От предния собственик знам, че е с инсталация от Peugeot Trekker 50cc (ако не ме лъже паметта), понеже Elyseo давали дефект с имобилайзера и заради това е сменил инсталацията с тази, понеже няма имобилайзер. Аз съм 103кг и скутерчето въреше повече от перфектно за кубиците си, максималната скорост беше около 75-80км. След няколко по-сериозни карания се оказа, че направих малко поразии по двигателя и трябваше да му се прави ремонт, но след разговори с майстора който щеше да го прави, стигнахме до заключението направо да сменя двигателя, та това и направих. Купих Peugeot Speedfight 2 100cc 2T. Сменихме двигателя, запалихме го и до момента всичко беше наред. Сега скутера с новия двигател и старата инсталация има страхотен старт, но до към 40км, след това не иска повече да ускори и започва леко паткане в ауспуха (забравих да вметна, че по-големия двигател е с тунинг карбуратор, не е някакъв китайски). Четох из форумите, съветвах се с мотористи, за да ме насочат къде може да се крие проблема и пъроначално ме насочиха към настройка на карбуратора, понеже изгарянето ставало в ауспуха и заради това става това "паткане". ?два човек, гледа карбуратора и каза, че добре е настроен, няма да е проблема от него. Започна ново четене из форуми и съветване с хора. Новото нещо което ми дойде в главата е за поставен ограничител (понеже донора е мотор донесен от Холандия, а един приятел има скутер пежо в Холандия, което е ограничено, за да може да го кара и по велоалеите, та заради това реших, че и при мен може да има някакво ограничение). ?зключвам за ограничение в комутатора, понеже със същата инсталация, при 50cc, мотора вървеше със 70-80. Проверихме и второто място, а именно вариатора дали има пръстен който да ограничава, но и там греда .... няма нищо. Разглобхме и ауспуха, но и там нямаше някакво стеснение в началото на тръбата. Също така забравих да вметна, че донора е с нов съединител и ремък. Сравнихме и двете инсталации моята и тази от 100 кубиковия и изглежда доста еднакви, не мисля, че трябва да сменям цялата инсталация. Вече не знам какво да правя. Моля дайте някакъв съвет на какво може да се дължи този проблем. Ускорява прекрасно до 40 и до там ... Знам, че нещата са малко сбирщайн, но като заключение ще ви напиша отново кое от какво е, за да не става объркване.
Мотор - Peugeot Elyseo 50cc 2T
?нсталация - Peugeot Trekker 50cc
Нов двигател - Peugeot Speedfight 100cc 2T

scooterhouse.net

#2 Nikolay 007

Nikolay 007

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 10

03 април 2023 - 10:06

Колеги, 41 човека са го прегледали и нито един отзив от ваша страна. Ще можете ли поне да ми кажете за човек/сервиз във Варна, където може би ще могат да ми помогнат?