•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Смяна на ремък


#1 valentin1

valentin1

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 72

22 април 2023 - 12:15

Здравейте, карам априлия аресифе/ атлантик и вече съм му навъртял поне 6000км. Според предишния собственик ремъка е сменен 500-600км преди продажбата, така че може да ги броим около 7000км. ? въпросът ми е - на колко км е нормално да се смени ремъка на макси скутерите/ разбира се, ако моят минава за макси/. Миналата година се пробвах да го отворя, но нещо не се получи, не можах да развия гайката и се отказах. Затова питам дали има някакви ориентировъчни км на които е нормално да се смени. За възраст е около 3 годишен ремъка- ако се вярва на предишния собственик

Благодаря предварително за отговорите

scooterhouse.net

#2 Stealshot

Stealshot

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 164
  • МестонахождениеСофия обл.
  • Скутер:Aprilia SR 70R Diablo Black (mildly tuned ^-^ )

24 април 2023 - 17:08

?ма специален уред с който контрираш вариатора или по лесен вариант ударен пистолет за гайката.
Отвърташ сваляш и гледаш ако се напукал / виждат се конци отстрани е за смяна.
( Докато си там прегледай и ролките да не са станали квадратни и водачите да не са се изтъркали.)

#3 Yasho

Yasho

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 332

26 април 2023 - 12:39

?мам скутер със същия двигател и поне при мен изкарват по-повече от 30 000 км без да се разбридат. Мисля, че някъде четох, че на 15000 го дават за смяна, но не съм сигурен. Без уред за блокиране на вариатора няма да можеш да го смениш. Гайката ще я отвиеш, но после как ще я стегнеш? Тя се стяга с динамометричен ключ на много големи килограми. ?наче рискуваш да ти се развие и ще стане страшна беля.

#4 krasy

krasy

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 255
  • МестонахождениеБУРГАС
  • Скутер:BURGMAN 400 1999

17 май 2023 - 09:33

На Бъргман 400 пише 24000.  Ходят и по 30 000.

#5 marvel

marvel

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 99
  • МестонахождениеSofia
  • Скутер:Yamaha XMAX 300

19 май 2023 - 10:18

Аз имам Ямаха и в книжката пише за смяна на ремъка през 20000 км. Но както човека по-горе ти е писал ако сменяш ремъка аз бих сменил и ролките и водачите, не са толкова скъпи а така и така си го отворил защо да използваш случая?