•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Derbi Senda Xtreme SM 50 05г. ?нформация

derbi senda xtreme 2005 derbi senda

#1 michkata

michkata

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3
  • Скутер:Derbi Senda Xtreme Sm 50 2005

16 юни 2016 - 13:25

Здравейте,

?скам да се похваля че закупих преди няколко дена Derbi Senda Xtreme SM 50 2005 и съм ужасно щастлив.

Да си призная винаги съм имал страст към моторите, но поради финансови възможности чак сега успях да си взема мотор. Не съм много запознас с двигателите, поддръжка и сервизи в които мога да карам мотора за преглед и поддръжка за което бих желал малко просветление(сервиз, нещо за четене, каквото и да е само да помогне). От скорощните ми търсения из интернет намирам много форуми из европа където има информация за Дербито, но все на различни езици от Английски.

Намерих че двигателя на 2005 модела е Дерби EBS 050, но така и не излиза много информация за двигателя в интернет (или моето търсене не е правилно). Ако може да дадете малко информация какъв е точно двигателя и ако някои знае къде има сервиз за тези двигатели както и цялостна поддръжка за мотора ще ви бъда много благодарен. Не казвам че мотора има проблеми, просто искам да мине през сервиз за да съм спокоен че всичо е наред и да разбера как да го поддържам в идеалено техническо състояние.

От ровенето в интернет също забелязвам че много хора правят тунинг на тези моторетки, както силов така и оптичен и видях че били ограничени фабрично двигателите. Според сайта които гледах има сложен диск на соростната кутия които не позволява на двигателя да използва целия си потенциал:

'Variomatic ring restriction'

въпростният сайт :  http://www.tuningmat...t-50cc-scooter/

?нтересно ми е дали някои се е занимавал да инспектира какви точно ограничения има Дерби-то и евентуалното им премахване. Също си мислех дали това би износило двигателя по бързо, защото по информация в интернет това даже допринася двигателя да работи по-добре. Друго което си мислех е да сменя аспуха с на пример "Leo Vince X-fight" , но се чудех ако се купи аспуха и се сложи други промени трябва ли да се правят на двигателя и как би помогнал един тунингов аспух. Предполагам би трябвало двигателя да може да освобождава по добре изгорелите газове, да работи по леко и евентуално по бърз мотор, но това с бързината дали се усеща.

Последното ми чудене е за което бих желал вашето менение е дали в София се крадът мотопеди и дали вие оставяте моторите си на открито, заключвате ли ги и какви мерки за сигурност взимате. През деня и евентуално през ноща ако мотора не е в гараж.

Благодаря ви предварително и се извинявам ако имам грешки.

scooterhouse.net

#2 djiga

djiga

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3

18 юни 2016 - 11:06

Аз имам подобна моторетка. Само, че е 2008г. с D50B0 мотор. Пръстена за който говориш е на вариатора на скутерите. Ние нямаме такъв. Доколкото знам нашите са ограничени от карбуратора и ауспуха. Наскоро си взех тайвански кит цилиндър със 47 мм. бутало (стандартните са 40мм), ауспуха ми е Hebo, така го взех, не знам дали е оригинален. Слагам и карбуратор 19 и моторетката върви доста прилично.

#3 michkata

michkata

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3
  • Скутер:Derbi Senda Xtreme Sm 50 2005

21 юни 2016 - 14:42

Благодаря за отговора.

Аз до колкото разбрах двигателя на моята е с двигател EBE050 . Сега търся да разбера дали ако сложа само ауспух ще трябва да променя нещо друго по стоковите части.

Това съм избрал за сега :

http://www.maxiscoot...___store=mxs_en

Но само гледам и чета за сега. Кофти е че повечето хора които пишат за тези дербита са от Австрия , Норвегия и страни които не пишат на английски по форумите и превота на гуглето е леко шит.

За сега мотора ми върви 70 км/ч  и си ги прави прилично. Намерих и два сервиза в София които уж обслужват скутери и се надявам да са запознати с моя тип двигател.