•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Всичко за HONDA SILVERWING 400/600 SW-T

Silver Wing 400

#481 Foresight

Foresight

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 205
  • МестонахождениеСофия

29 юли 2016 - 14:27

Програмиране на резервен ключ и местоположение на буксата за програмиране на Honda Silver Wing 400 :

Здравейте колеги ! Днес успешно успях сам да си обуча и програмирам резервен ключ към моторетката и съм happy :) ?скам да ви кажа ,че става адски лесно буквално за 5-10 мин. със разглобяването и няма нужда да пълните гушите на алчните ключари ,които искат по 100 лв. за такъв ключ. Качвам снимки ,къде точно се намира буксата на моя мотор за програмиране - Honda Silver Wing 400. Сваля се единствено една метална капачка ,на която се намира степенката за пътника и е точно до пробката за маслото отдясно на мотора. След като я свалите отзад се вижда малката червена букса, която трябва да разкачите и на нейно място да закачите предварително подготвеното кабелче със съпротивление (резистор) от 1 килоом ! Абсолютно елементарно е за всеки и ако имаше кой да ми каже къде точно се намира тази букса за да не я търся досега да съм забравил за този ключ :) Нищо ,че тука във форума имаше хора,които знаят и са го правили, те не пожелаха да ми кажат и помогнат, но затова пък аз сега затова обяснявам и ще покажа със снимки , за да улесня  и помогна на други колеги , които искат да го направят сами и да не дават тия луди пари на "специалисти,майстори" и ключари !
Равносметка в цифри : заготовка ( ключ с чип ) - 17.50 лв. , доставка на заготовката до България - 2.50 лв ,нарязване на ключа при ключар - 5 лв. ,. или всичко общо : 25 лв. :))

Ето и клипче с начина на програмиране , като то е за друг модел мотор , но процедурата е абсолютно идентична и се прави по същия начин с разликата ,че на мотора от клипчето буксата за програмиране е на друго място :)
https://www.youtube....h?v=Sz0m7O9LuV0

Ето и снимки , на това къде се намира точно буксата за програмиране на Honda Silver Wing 400
На последната снимка е и новият ми работещ ключ :))

Наздраве !!!



scooterhouse.net

#482 dimitar1234

dimitar1234

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1496
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

30 юли 2016 - 14:52

Браво колега такава трябва да е политиката на форума.

#483 Велизар Марек

Велизар Марек

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 451
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:HONDA SILVER WING 600

31 юли 2016 - 13:29

Супер си  :thumbup:  само, че видеото на мен не ми го отваря.

#484 mask84

mask84

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 12
  • Скутер:Honda Silver WIng 600

01 август 2016 - 12:27

Здравейте!Трябва да сменям лагери на тройника!Как се избива външната черупка на долния лагер?Тази която е в тръбата на рамката,другата/на оста/ е лесна!

Здравей колега, аз имах същия проблем кто теб.
Наложи се да си направя дорник. Една тръба половин цол, в долната и част се заварява една шайба около 3 мм дебела. след което на струг се прави голяма фаска от към тръбата - за да може да влезе впроцепа м/у лагера и тръбата.
След това си бях направил дорници за набиване на новите лагери (сложих си нови ориинани лагери и уплатнения от хонда).
Но въпреи това пак продължава да вибрира при ниска скорост.

Ако намриш решение сподели

#485 b0r1slav

b0r1slav

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 71
  • Скутер:Honda Silver Wing 400

13 август 2016 - 15:42

Здравейте колеги! Някой от вас да знае как да активираме лампата HISS да премигва когато мотора е в покой сега светва само когато подам контакт разпознава ключа и гасне? Става въпрос за Honda silver wing 400 2007 година.


#486 Iv4o89

Iv4o89

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 154

25 август 2016 - 10:23

Колеги търса човек с silver wing 600 от софия.?скам да ди чукнем една среща из сф. Понеже съм си го харесал за следващ скутер и искам да го разгледам на живо. Мерси предварително.

#487 vladko33

vladko33

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 230

26 август 2016 - 11:06

http://www.singapore...0cc-Tech-Corner

Много полезна тема с много информация за Силвър. Подробно обяснени са дори досадни и общоизвестни неща.


p.s. ?вчо89, аз съм от София с 600-арка, пиши на лични да се разберем нещо за другата седмица, защото днес може би ще пътувам
2007 Silver Wing 600
2020 KTM EXC 300

#488 misisipi

misisipi

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 13
  • Скутер:Honda SILVER WiNG 600

21 септември 2016 - 16:36

Здр.Колеги отскоро съм собственик на силвърче 600. Може ли някой да ми каже каква е резбата на камбаната на съединителя която е за скобата за демонтаж и монтаж или ако някой има размери на скобата че имам шум в редуктора и ще се наложи да я свалям.Благодаря предварително

#489 dimitar1234

dimitar1234

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1496
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

21 септември 2016 - 17:32

Камбаната не е на разба, а е на шлици, закрепващата гайка е на резба и тя се развива на ляво. Ако трябва да стигнеш до редуктора не ти трябва скоба. Блокирай задната спирачка аз обикновено я вързвам и стягам за ръхохватката с тел и като развиеш гайката съединителя излиза комплект с торка. Така е при повечето скутери. Съдейки по въпросите ти нещата не са ти много ясни. Моят съвет е  да се обърнеш към някой майстор. Не че е нещо сложно но ти трябват ключове мерак и желание. Успех, ако има нещо питай.

#490 misisipi

misisipi

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 13
  • Скутер:Honda SILVER WiNG 600

21 септември 2016 - 20:07

Като свалиш съединителя нали се маха камбаната или барабана за да се стигне до капака на редуктора. А тя се маха от шлиците със специална скоба

#491 misisipi

misisipi

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 13
  • Скутер:Honda SILVER WiNG 600

21 септември 2016 - 20:14

https://www.youtube....k            за тази скоба питам Благодаря

#492 vladko33

vladko33

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 230

21 септември 2016 - 20:41

Камбаната не е на разба, а е на шлици, закрепващата гайка е на резба и тя се развива на ляво. Ако трябва да стигнеш до редуктора не ти трябва скоба. Блокирай задната спирачка аз обикновено я вързвам и стягам за ръхохватката с тел и като развиеш гайката съединителя излиза комплект с торка. Така е при повечето скутери. Съдейки по въпросите ти нещата не са ти много ясни. Моят съвет е  да се обърнеш към някой майстор. Не че е нещо сложно но ти трябват ключове мерак и желание. Успех, ако има нещо питай.


не подвеждай момчето. За да свали камбаната му трябва инструмент точно като от клипа по-горе. Не че без тази скоба не става, но рискуваш да изкривиш камбаната. Аз имам такава скоба и ако си от София мога да ти я дам за да си свършиш работа или да я ползваш за мостра и да ти направи някой стругар.

  Обаче преди да си разглобил редуктора, я кажи за какъв шум става въпрос, защото Силвъра има едно иглено лагерче на оста на съединителя, това вътрешното, което е слабо място и шуми. Вероятността нещо в редуктора да ти шуми е минимална или за да се случи скутера ти трябва да е на половин милион километра.
2007 Silver Wing 600
2020 KTM EXC 300

#493 dimitar1234

dimitar1234

    НАПРЕДНАЛ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1496
  • Скутер:Honda NH50,Honda FES125,Honda NSS250,Yamaha YP400

22 септември 2016 - 15:17

Моля за извинение

#494 misisipi

misisipi

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 13
  • Скутер:Honda SILVER WiNG 600

22 септември 2016 - 19:51

Още си търся скоба и ако някой има желание да услужи да ми прати номер на лично да се разберем ако е удобно да ми я прати да си направя такава. Благодаря предварително

#495 b0r1slav

b0r1slav

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 71
  • Скутер:Honda Silver Wing 400

02 октомври 2016 - 16:42

Някой може ли да ми каже на силвъра отдолу има едно тънко маркучле което извежда някакви изпарения миришат на бензин. От къде идва ?? ? нормално ли е да има такива изпарения?

#496 b0r1slav

b0r1slav

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 71
  • Скутер:Honda Silver Wing 400

02 октомври 2016 - 20:47

В този форум явно вече не влиза никой..

#497 vddbg

vddbg

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 529
  • Скутер:HONDA VFR 800 FI / HONDA FORZA 250 EX, ABS

07 октомври 2016 - 10:54

Някой може ли да ми каже на силвъра отдолу има едно тънко маркучле което извежда някакви изпарения миришат на бензин. От къде идва ?? ? нормално ли е да има такива изпарения?
Трябва да е отдушник за резервоара
Трябва да имаш поне още едно от разширително казанче но незнам къде е боцнато?!

#498 b0r1slav

b0r1slav

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 71
  • Скутер:Honda Silver Wing 400

07 октомври 2016 - 14:15

За този маркуч става въпрос http://prikachi.com/...43/8930443X.jpg
нормално ли е по някога на пряка слънчева светлина да се наблюдават изпарения охаещи леко на бензин? Забелязвам ги главно на спрян двигател и като застана под мотора?

Поздрави :)

#499 b0r1slav

b0r1slav

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 71
  • Скутер:Honda Silver Wing 400

07 октомври 2016 - 14:24

Трябва да е отдушник за резервоара
Трябва да имаш поне още едно от разширително казанче но незнам къде е боцнато?!


#500 vddbg

vddbg

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 529
  • Скутер:HONDA VFR 800 FI / HONDA FORZA 250 EX, ABS

08 октомври 2016 - 15:05

Това при пълен резервоар ли се получава или е без значение.