•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Aprilia Sr DiTech 70cc Tuning

aprilia sr aprilia aprilia sr 50 априлиа априлиа ср 50 тунинг tuning

#1 torrent971

torrent971

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 48
  • Телефонен номер:0896630557
  • МестонахождениеPleven
  • Скутер:Aprilia Sr Di-Tech 70cc

16 март 2014 - 15:47

Здравейте, на 26.12.2013 год. си купих скутер Aprilia Sr DiTech, беше в трагично състояние, след известно време  реших да започна да го ремонтирам малко по-малко и да го направя така както ми харесва. Реших да споделя със Вас прогресът ми до този момент, от една страна върху двигателя и от друга страна върху дизайнът който тепърва предстой да бъде направен, ще споделя с Вас идеите които обмислям да направя и тези който вече съм осъществил, Надявам се от една страна аз да ви бъда полезен с нещо, а от друга и Вие на мен. :scooter:


Ето я и нея когато я купих..


Боята беше напукана много места, някой пластмаси счупени, други напукани и най-големия проблем беше, че не искаше да запали.


След известно време реших да  купя нов кит: Цилиндър, бутало, сегменти и глава [70cc], тайвандски са, но все пак съм доволен от тях. :)


След като ги сложих реших да измия целия двигател, защото беше много кален и стана като нов :D


После се наложи да купя и нови клапи, защото старите не затваряха, нови семерини взех и нови лагери за коляновия вал.

Едно по едно нещата се нареждаха и с времето макар и бавно ще стане !
Сложих нов Карбуратор 19 мм. със ръчен смукач и нов спортен филтър TuneR


Наложи се да сложа и филтър за бензин и вакумно кранче за да не се налага всеки път да източвам бензина и да не е на самотек


За сега е това което съм направил до този момент по двигателя.


До този момент поради лошото време навън не мога да боядисам пластмасите и за сега само са шприцовани и те първа ще бъдат боядисвани :)



Тук ще обърна малко повече внимание на задница на скутера която няма втора като нея, защото е преправяна и то доста сполучливо. Наложи се да бъде китосана и облепена от вътре с епоксидна смола.

След това я подготвихме и нея за боядисване  и според мен е наистина красива ^_^


Ето я и нашата хубавица макар и разглобена все още :wub:


Това е всичко което съм направил до този момент ще кача и още снимки когато го боядисам при първа възможност.




Сега и идеите ми който обмислям да бъдат осъществени:

Първата е така наречените Angel Eyes
Повечето хора ги правят в пълна окръжност, но на мен не ми харесват :thumbdown: правят скутера  да изглежда много "ококорен" :D  и съм се спрял на идеята за тези само че ще бъдат червени


Проблемът ми е, че не мога да си намеря такива пръчки, имам едни но те са кухи и не става хубаво. Ако може някой който има такива може да измислим нещо


Благодарение на някой момчета от форума успях да си намеря капак за манивела. :thumbup:

Малко снимки от боядисването на пластмасите вчера B)






Днес я сглобихме нашето момиче, ето и малко снимки:

До този момент това е всичко от мен по-нататък ще кача и още снимки. Малко остана до крайната цел! :smileys-beer-817053:

scooterhouse.net

#2 ramzes_r

ramzes_r

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 257
  • Скутер:yamaha aerox

16 март 2014 - 16:04

следа проекта :thumbup:

#3 devil97

devil97

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 303
  • Телефонен номер:0887172936
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Aprilia Rally 50cc LC Malaguti F12 LC

16 март 2014 - 17:11

Много хубав проект се очертава :)

#4 roky_96

roky_96

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 501

17 март 2014 - 16:41

всичко ок само филтъра е пълен боклук най-дбре си сложи кутия с спортна гъба вътре !!

#5 SkyRevers

SkyRevers

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2309
  • МестонахождениеPyce
  • Скутер:CBR600RR

17 март 2014 - 21:35

?нтересен проект, няма много проекти със SRки във форума :)
ако случайно си търсиш спортен съединител имам един почти нов Malossi Fly Clutch като за твоя мотор и ако имаш интерес пиши на ЛС :)

#6 torrent971

torrent971

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 48
  • Телефонен номер:0896630557
  • МестонахождениеPleven
  • Скутер:Aprilia Sr Di-Tech 70cc

18 март 2014 - 08:45

За сега не ми трябва, но ще имам в предвид ;)  Сега търся манивела и не мога да намеря никъде :mellow: :22scooter: