•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

?збор на гуми за Макси скутери

http://i48.fastpic.ru/big/201

#1 IVO HONDA

IVO HONDA

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 22
  • МестонахождениеБяла
  • Скутер:Honda pantheon

09 декември 2014 - 19:59

Здравеите колеги,понеже пролетта ми предстои смяна на гумите ще се радвам да прочета вашите мнения по въпроса.Насочил съм се към Мишелин СитиГрип.Карам скутера доста и ме интересува кои гуми как се представят на по хладно и дъждовно време.Благодаря Ви предварително.

scooterhouse.net

#2 genchev_f12

genchev_f12

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2551
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

09 декември 2014 - 20:15

До лятото карах със Голд стар (на Мишелин), но ги смених поради износване със Сити Грипът , до изтичането на сезонът останах със добри впечатления от моделът , доволен съм от държанието им като цяло .. :thumbup:
image.gifimage.png image.gif

#3 motofen

motofen

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 17
  • МестонахождениеStara Zagora
  • Скутер:Silver Wing 600

09 декември 2014 - 20:17

На моя скутер има табелка с марките и модела на гумите, които трябва да се слагат. Още не съм решил такива ли да търся, или по-евтини варианти.

#4 kamelia

kamelia

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 134
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Kymco Xciting 500

09 декември 2014 - 20:26

Аз карам малкия скутер с Мишелин цял сезон,даже още карам,днес на мокрото и глъзгаво  време се държи добре на пътя,и максито ще го карам с Мишелин,доволна съм от тях.? на сухо,и на мокро и в сняг са стабилни.

#5 IVO HONDA

IVO HONDA

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 22
  • МестонахождениеБяла
  • Скутер:Honda pantheon

09 декември 2014 - 21:43

:thumbup:

#6 juslen

juslen

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 664
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Honda SH300i '07

09 декември 2014 - 22:01

Взимай City Grip. През зимния сезон ще има намаления. Не чакай до пролетта да ги купиш.
Публикувано изображение

#7 pres

pres

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 117
  • Скутер:kimco downtown 125

09 декември 2014 - 22:12

Аз карам малкия скутер с Мишелин цял сезон,даже още карам,днес на мокрото и глъзгаво  време се държи добре на пътя,и максито ще го карам с Мишелин,доволна съм от тях.? на сухо,и на мокро и в сняг са стабилни.
  

Браво колежке,признавам те днеска да караш.

#8 kamelia

kamelia

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 134
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Kymco Xciting 500

09 декември 2014 - 22:21

няма спиране докато не натрупа 2 м сняг,а и беше меко времето днес,е,вярно бях единствената,ама трябва да има по някой луд по улиците,иначе е скучно. :P

#9 IVO HONDA

IVO HONDA

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 22
  • МестонахождениеБяла
  • Скутер:Honda pantheon

09 декември 2014 - 22:37

Браво колежке,поздравления.Ас също гледам да карам колкото се може по дълго през сезона.Според мен по големият проблем са дупките и локвите които се образуват в тях а не самият дъжд.В европа също вали но водата се утича  в канализацията и хората си карат през цялата година. Е вярно малко по мек им е климата все пак(говоря за франция)

#10 kamelia

kamelia

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 134
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:Kymco Xciting 500

09 декември 2014 - 22:46

да това  е голям проблем,но от нас до работата ги научих дупките и шахтите,уцелих само една на прибиране в тъмното,защото един караше на дълги,но дупката си беше бая дупка.хвана ме яд,ама това е положението.Добре че карах с 30 км,че със 60 щеше повече да боли.

#11 boda

boda

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 819
  • Телефонен номер:0888207794
  • МестонахождениеСофия
  • Скутер:HondaNX250Dominator,Yamaha Virago535,750

10 декември 2014 - 12:51

аз наскоро сложих на скутера Мишелин Power Pure SC 2-компонентна и карам без проблем. Много съм доволен и пак бих заложил на марката. Все пак в състава има и гума/каучук, а не само найлон, полиетилен и др.смеси. /Сега издирвам гуми за ендурото, ама да не се отплесвам/. Вчера в снега малко понамалих максималната до 60 км/ч, защото химикалът който се пръска по улиците да размразява си е хлъзгав. Гумата иначе е с характеристики, които гарантират комфортно каране и максимално прилепване към настилката до 6 градуса целзий външна температура. Съотношението цна качество е доста приемливо, спрямо други марки.

#12 musster

musster

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 722
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Kymco xciting 500 carburetor

10 декември 2014 - 16:38

аз наскоро сложих на скутера Мишелин Power Pure SC 2-компонентна и карам без проблем. Много съм доволен и пак бих заложил на марката. Все пак в състава има и гума/каучук, а не само найлон, полиетилен и др.смеси. /Сега издирвам гуми за ендурото, ама да не се отплесвам/. Вчера в снега малко понамалих максималната до 60 км/ч, защото химикалът който се пръска по улиците да размразява си е хлъзгав. Гумата иначе е с характеристики, които гарантират комфортно каране и максимално прилепване към настилката до 6 градуса целзий външна температура. Съотношението цна качество е доста приемливо, спрямо други марки.

Аз цяло лято карам с такива, супер са гумите но сега в студено и мокро тая по-твърда среда на гумата как пързаля по маркировката на пътя не е истина.

#13 Gushev

Gushev

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 102
  • МестонахождениеХасково
  • Скутер:Honda Foresight,Honda Jazz,Honda SW T400

04 април 2015 - 22:13

От днес съм вече с нова предна гума Дънлоп Скоотсмарт.След смяната й моторът почна по друг начин да върви.Вибрациите от пред изчезнаха и самото кормило омекна.Мисля че е една добра гума.

#14 rumenbo

rumenbo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 119
  • МестонахождениеSofiq / Dupnica
  • Скутер:Honda Jazz 250

05 април 2015 - 09:08

? аз съм с такава и съм доволен.

#15 Lancer4o

Lancer4o

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 3727
  • МестонахождениеВарна
  • Скутер:Aprilia Leonardo 300

07 април 2015 - 14:27

Някой има ли опит с Continental? Мисля, че модела се води Conti Scooter.


#16 vddbg

vddbg

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 529
  • Скутер:HONDA VFR 800 FI / HONDA FORZA 250 EX, ABS

09 април 2015 - 16:55

Някой има ли опит с Continental? Мисля, че модела се води Conti Scooter.

Аз имам опит с континентал перфектни гуми са меки и не се пързаля толкова из завоите но защото са меки и по бързо се износват.
За скутеровите гуми континентал обаче не мога да ти кажа не съм ползвал, гледай обаче да са двукомпонентни гуми на двукомпонентните по външните ръбове на гумата има слик!!!

#17 бат ?цо

бат ?цо

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 445
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Yamaha X-Max 250

02 май 2015 - 21:12

? аз така - понеже от колата бегачка съм изключително доволен от Континентал, си поръчах комплект и за скутера миналата седмица. Като пристигнат и ги сменя ще пиша за резултата. Сегашните ми Дънлопки са на 7 години но си спират добре без приплъзване в градска среда. Шубе ме е да лягам до последно с тях, че карам "по тениска". Все пак става въпрос за скутери, чийто основно предназначение е да минават на една боя между колите и да са първи на светофара за следващото зелено, предимно движейки се върху маркировката :)

#18 бат ?цо

бат ?цо

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 445
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Yamaha X-Max 250

09 май 2015 - 18:59

Сложих Контитата днес - държат се перфектно. Лягам до стъпенката и не мърдат, спира балансирано без да блокира. Мека приятна гума, при това на по-ниска цена от ситигрип. Между другото скутерчето го карам като пистарка щото така съм свикнал.

#19 KUM4o

KUM4o

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2095
  • Телефонен номер:0878190919
  • МестонахождениеМездра
  • Скутер:Honda SilverWing 400cc

09 май 2015 - 19:12

Я да попитам тук, колко километра издържа една гума преди да стигне маркера за смяна?

#20 бат ?цо

бат ?цо

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 445
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Yamaha X-Max 250

09 май 2015 - 20:34

Ми чакай да ги изтъркаме. А ако толкова те вълнува колко ще караш до маркера, отговора е: колкото по-мека гума караш, в смисъл такава дето като тръгнеш и на следващия завой може да легнеш на пешеходната пътека без да занесе, толкова по-бързо се износва. Няма идеално щастие. Гумите дето не се износват не държат. Все пак си говорим за едни 180 лв дето е по-добре да се дават всяка година за нови гуми, вместо да ти присаждат кожа щото си се усуркал по тениска на асфалта.