•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Aprilia Atlantic 500cc

aprilia atlantic 500cc scooter maxi tuning sport двигател ремонт макси скутер ATLANTIC 500

#1 PGO-BigMax50

PGO-BigMax50

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 400
  • МестонахождениеВидин

06 май 2015 - 00:26

Здравейте колеги!
Намерих си следното нещо - Априлия Атлантик 500 кубикова. ?нтересувам се от всичко свързано с нея.
Тея дни ще ходя да я видя и най-вероятно да я взема, обаче има проблем с нея. Човека казва че е с блокирал двигател? Нямал представа какво може да е. Дайте идей, някой който има такива срещи с подобни проблеми моля. Не иска да завърти да пали. Бутала? Клапани? Вал? В крайна сметка колко би струвал ремонта? Нямам представа за модела тея подробности. Другият вариант беше Бъргман 400куб но някакси визията е много по красива на априлията а и вървят по над 1800-2000лв а аз я намерих на оферта. Моля дайте мнение! Благодаря ви предварително! Весели празници!
Публикувано изображение

scooterhouse.net

#2 Тодоров

Тодоров

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 4159
  • МестонахождениеБанкя
  • Скутер:Нямам.

06 май 2015 - 01:48

Ако я ремонтираш с нови части ще е към Хилефарка.Ако приемем че всичко е леж е по добре да вземеш цял двигател и да ползваш неговите части.Намират се за по 500 лв
__________________
Honda lead 125 86'
Honda Foresight 250
Honda Silver wing 600
Honda Nc 750xd

#3 Old style

Old style

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 126
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Scarabeo 100 4t/Scarabeo500

06 май 2015 - 07:59

Младежо , моя съвет е да търсиш нещо дето се движи,освен ако нямаш друг такъв мотор за части. Ако се сещам правилно става въпрос за една червена Априлия (на не много ниска цена 800-900 лв).Като не пали няма как да провериш периферията на двигателя- а повярвай ми ако не работи нещо от нея няма да останеш доволен. Ще се опитам да ти нахвърля някои цени на основните проблемни  части от които страдат тези модели - статор 100/150 лв , реле - 100лв, водна помпа - 80/120 лв , датчик температура 80/120лв. Подчертавам - това е според мен. ?наче на мен ми харесва много  ,карам такъв (Sprint) и със сигурност другия ми скутер ще е със същия мотор.Надявам се да съм помогнал и да не съм засегнал някого.

#4 zdravo

zdravo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2

21 август 2015 - 07:19

здравеите , някои може ли да даде мнение за априлиа атлантик 125 каква като цена му е поддръжката колко харчи хубави ли са , чувал съм че след 2003 двигателите са производство на пиаго това така ли е ,

#5 Old style

Old style

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 126
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Scarabeo 100 4t/Scarabeo500

21 август 2015 - 13:05

Що не се пробваш с нещо повече - 200/250 ?

#6 jorove

jorove

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 351
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:Yamaha T-max PERFORMANCE

22 август 2015 - 07:22

Пичове, харесал съм един АТЛАНТ?К 500 кубиков 2003 година и зная че двигателя го има и при Х-9 ката, та дайте мнение за този двигател.
Подкарах го  днес и много върви, но  нещо ме притеснява че има един лек шум от към ремъка-продавача каза че може да е някакъв лагер. Как да разбера дали има  по-сериозен проблем по двигателя и  как да разбера има ли проблем с електрониката- това им бил често срещания проблем- не зарежда или презарежда акумулатора. Благодаря предварително
ЕТО ? ОБЯВАТА:

http://motori.cars.bg/m151626

#7 Old style

Old style

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 126
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Scarabeo 100 4t/Scarabeo500

22 август 2015 - 08:18

За шума - виж при загасен двигател като завъртиш гумата. За зареждането вземаш един мултицет и мериш - над 13в. е добре. Когато мериш е добре да е с читав акумулатор. Погледни и отляво на охлюва на водната помпа- на корпуса има малка дупчица ,ако е мокра или има следи от вода , антифриз и т.н. ,значи е за водна помпа -то най вероятно е , поне ще може да свалиш още от цената. Това е моето мнение - дано съм помогнал.

#8 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

22 август 2015 - 08:21

Закарай ако имаш познат някой майстор да го чуе,че така е доста относително.
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!

#9 jorove

jorove

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 351
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:Yamaha T-max PERFORMANCE

22 август 2015 - 11:04

 

За шума - виж при загасен двигател като завъртиш гумата. За зареждането вземаш един мултицет и мериш - над 13в. е добре. Когато мериш е добре да е с читав акумулатор. Погледни и отляво на охлюва на водната помпа- на корпуса има малка дупчица ,ако е мокра или има следи от вода , антифриз и т.н. ,значи е за водна помпа -то най вероятно е , поне ще може да свалиш още от цената. Това е моето мнение - дано съм помогнал.

Значи при загасен двигател, като завъртя гумата не трябва да има шум от към ремъка- а ако има шум?
Акумулатора е написал в обявата че е нов, а той не можа да запали-запалихме го с кабели.Направих му едно кръгче ,поработи малко на място и го изгасих, след което опитах да запали но не ще  и да завърти, така че не мога да го замеря с читав акумулатор. 13 волта трябва да показва без да му давам газ или с газ?
Погледнах след кръгчето-няма теч никъде  от към водната помпа

#10 Old style

Old style

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 126
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Scarabeo 100 4t/Scarabeo500

22 август 2015 - 11:31

Шум винаги ще има  -въпроса е да не е нещо фрапиращо. Сигурен ли си че шума е от вариатора? Във вариаторната кутия има два лагера (на ролката и на петата на съединителя) -сравнително лесни за смяна. При редуктора не съм пипал.Те всичките са със сменени консумативи и нови акумолатори - намери ако можеш от някъде за проба. Замери напрежението при различни обороти , пусни възможно най много консуматори (дълги светлини ,аварийни и т.н.). На борд компютъра за напрежението не разчитай ,мери с мултицет.Двигателя работи ли чисто?

#11 zdravo

zdravo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2

22 август 2015 - 12:20

ами на 16 съм и имам категория А1 и няма как повече от 125

#12 Old style

Old style

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 126
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Scarabeo 100 4t/Scarabeo500

22 август 2015 - 12:40

Aaaa , за това  не се бях сетил.

#13 vddbg

vddbg

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 529
  • Скутер:HONDA VFR 800 FI / HONDA FORZA 250 EX, ABS

22 август 2015 - 14:45

 

Aaaa , за това  не се бях сетил.
Е така е като в тази част на форума сме все "опитни" мъже - имам предвид, че сме с повече стаж в живота  :-P

#14 jorove

jorove

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 351
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:Yamaha T-max PERFORMANCE

22 август 2015 - 15:12

 

Шум винаги ще има  -въпроса е да не е нещо фрапиращо. Сигурен ли си че шума е от вариатора? Във вариаторната кутия има два лагера (на ролката и на петата на съединителя) -сравнително лесни за смяна. При редуктора не съм пипал.Те всичките са със сменени консумативи и нови акумолатори - намери ако можеш от някъде за проба. Замери напрежението при различни обороти , пусни възможно най много консуматори (дълги светлини ,аварийни и т.н.). На борд компютъра за напрежението не разчитай ,мери с мултицет.Двигателя работи ли чисто?

Продавача го бе палил скутера преди да отида да го тествам-знаеше че ще ходя- не зная защо го е палил.Шума за мен не е фрапиращ, и все едно се чува от към вариятора-каза че за него е от лагер от варияторната кутия, който не зная колко струва-ако някой знае да сподели. Притеснява ме да няма проблеми от към електрониката. Другото питане ми е как без да отворя при ремъка и ролките и при съединитела  да разбера  дали са за смяна че са си допълнителен разход?

#15 Old style

Old style

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 126
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Scarabeo 100 4t/Scarabeo500

22 август 2015 - 15:32

Цената на лагера спрямо цената на консумативите за обслужване е пренебрежимо малка -ако е лагера за смяна.Няма начин да разбереш състоянието на ролки , ремък и т.н. без да се отвори. При потегляне претриса ли ?А пък предварителното подгряване си е търговски трик - просто по лесно пали пред клиента.

#16 jorove

jorove

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 351
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:Yamaha T-max PERFORMANCE

22 август 2015 - 18:02

Значи няма претрисане, има един малък шум както казах и то не постоянно-на моменти е.А това че  е инжекцион не е ли от значение за студено палене- в смисъл че  няма проблем при подаване на газ при студен старт?

#17 Old style

Old style

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 126
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Scarabeo 100 4t/Scarabeo500

22 август 2015 - 19:15

Ами, поне според мен ,след като не претриса значи има още каране в ремък/ролки, което не пречи ако го вземеш да им видиш състоянието и да почистиш вариатора . А за второто , както писах по горе - един подгрят двигател пали много по лесно и бързо. Виж имам два скутера с този двигател и ти го казвам от личен опит . На студено и двата си палят мудно и тегаво. Аз също го заглеждах този скутер за зимна заигравка ,но от работа не ми оставаше време до го видя. Цената е повече от примамлива а и  предполагам че ще падне още.Уреда за температурата работи ли?

#18 jorove

jorove

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 351
  • МестонахождениеБлагоевград
  • Скутер:Yamaha T-max PERFORMANCE

22 август 2015 - 21:21

 

Ами, поне според мен ,след като не претриса значи има още каране в ремък/ролки, което не пречи ако го вземеш да им видиш състоянието и да почистиш вариатора . А за второто , както писах по горе - един подгрят двигател пали много по лесно и бързо. Виж имам два скутера с този двигател и ти го казвам от личен опит . На студено и двата си палят мудно и тегаво. Аз също го заглеждах този скутер за зимна заигравка ,но от работа не ми оставаше време до го видя. Цената е повече от примамлива а и  предполагам че ще падне още.Уреда за температурата работи ли?

?скал си да купиш този скутер ли? Цената беше 1500, свали я на 1400, крайно ми го дава за 1300лв.- много примамлива е да. Работят му всички уреди, само опитах в движение да прехвърля с  копчето на лявата ръкохватка бордпоказанията но не успях- може би копчето не работи или по-трудно се натиска. Седалката му е за претапициране , а и има тук там по малко одраскано по боята-било от транспорта-били скутер до скутер и за туй е  поодраскан.

#19 Old style

Old style

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 126
  • МестонахождениеСтара Загора
  • Скутер:Scarabeo 100 4t/Scarabeo500

23 август 2015 - 06:50

Ами ти си знаеш от тук нататък. Както писах и в друга тема ако те устройва компромиса между цена/състояние/работа на двигател -вземай.  Какъв ще ти е късмета със скутера - едва ли някой знае. Колко пари ще налееш в последствие си е твоя  работа (става въпрос за обслужване ,външен вид).?маше няколко Априлии на части ,обади се и питай за цена на седалката. Ако я претапицираш цената едва ли ще е по малка. А изненадата от крайния резултат може да те погуби - от личен опит.? пробвай да свалиш цената още малко - то си е за теб . Пиши какво си решил , ако желаеш де . Надявам  се да съм помогнал.

#20 kappo

kappo

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • МОДЕРАТОР
  • 5917
  • Скутер:GSX-R750

23 август 2015 - 08:39

А какъв разход дава въпросния скутрер на 100км?
Nunquam petrorsum, semper ingrediendum!