•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Помощ при избор на скутер

скутер мотор априлия ямаха бърз дерби

#1 georgibaev95

georgibaev95

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 1

10 април 2014 - 12:01

Здравейте на всички! :) Скоро мисля да си взема скутер ,защото есента вече ще съм студент във Варна и реших ,че ще ми е по-добре с скутер ,не с кола.Та имам само Б категория и естествено лимита ми е до 50 кубика и бих искал да ми препоръчате нещо добро.Под добро най-вече имам в предвид издрържливо,да не се чупи много и да е бързо и пъргаво.Не искам някое съвсем умряло скутерче дето едвам вдига 50 км/ч ,за да може все пак да не преча много и на трафика.Аз гледах долу горе и отсеях тези мотопеди - Yamaha Aerox,Derbi GP1,Aprilia SP и Malaguti F12.Също много ме радват (повече и от нормалните скутери) и така наречените спортни скутери като Yamaha TZR50 и Aprilia RS50,така че ,ако може и за тях няколко думи.Ами това е ,бюджета ми е 1400 лв. Благодаря предварително :) (о и се извинявам ,ако темата не е за тук я преместете или я изтрийте след като събере повечко отговори)

scooterhouse.net

#2 remin

remin

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 89
  • Скутер:baotian китаец

10 април 2014 - 12:31

Знаеш ли!Такива теми коолкото си щеш!Все пак ще ти дам един пример от опит.Всеки различно ще ти каже,всеки собственото ще хвали,Ей вервай ми преебан българин няма-никой няма да признае,че се е набутал с нещо,напротив ще се пъчи,че неговото е най доброто макар да е последния избушеняк.Повечето моторчета втора употреба са на пределни километри при продажбата им.Масово са с върнати километражи,каквото и да вземеш  поне още 300 кинта ще дадеш да го дооправиш.В този клас каквото и да вземеш стига да е карано като хората проблеми няма да имаш.Ама двигателя на Айрокса бил чук ,ама много здрав,ама не се чупил,ама,ама-много такива ама ще чуеш.Няма такова нещо-има полагана грижа за машинката и мърльотовина с машинката.За това аз ти давам следния пример-отиди до една скутерджийница-не може във Варна да няма такива магазини със строени отпред 15-20 скутера.Седни на този,седни на онзи,виж как се чустваш и скутера сам ще те познае.Тогава пазариш цена,вземаш и бягаш-всеки един 50сс за още 300-400 лв.ще го направиш нов.
Ако не ти се занимава с ремонти-за тази цена предспокоино можеш да си вземеш чисто нов китаец та дори и 70 и 80 сс регистрират се като 50сс.Не,че аз карам китаец-това само като забележка!