•         

Съобщение

Присъединете се в официалната FACEBOOK група на СКУТЕР КЛУБ БЪЛГАР?Я- ТУК
Присъединете се в групата само за покупка и продажба на скутери и части във FACEBOOK - ТУК

Malaguti Madison 250

Malaguti

#1 slim777

slim777

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 8

14 юни 2013 - 08:47

Здравейте колеги от вчера съм притежател на Малагути Мадисон 250куб. с двигател Ямаха мотора е 2003 година на производство с борд компютър е но не му разбирам много и  имам няколко проблема  ако можете помагаите,единият е че при всяко сваляне на акумолатора ми нулира брояча на пробега само на пробега и сега показва че  е на 9км. :)) де да беше ама не е и се чудя как да му разбера истинските километри а всички други показатели си ги помни.Другият въпрос ми е на менюто за маслото ми показва 983 това километрите които ми остават до смяната или колко е изминал с това масло е и 3-тия проблем ми е че не ми работи клаксона бушон ли има за него или?Благодаря на всички предварително!!!

scooterhouse.net

#2 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

16 юни 2013 - 10:41

Колега и аз от седмица съм с същия скутер. Прави ми впечаление че скоросттомера май показва по-ниска скорост. Ако си от СФ може да се видим да подискутираме тези дървета

#3 slim777

slim777

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 8

17 юни 2013 - 11:16

от Пазарджик съм колега на мене скоростомера ми се вижда точен защото го следя ем на борд компа ем на стрелката и показва еднакво повече от 130км без насрещен силен вятър не ще :) иначе 120 маи си му е реалната

#4 jorko8111

jorko8111

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2332
  • Местонахождениепазарджик
  • Скутер:PCX 125cc 2014г MAJESTY400cc2011г

04 януари 2014 - 21:00

? аз сам от разарджик колега само че моя е400сс мисля че го отброява обратно

#5 genchev_f12

genchev_f12

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2551
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

04 януари 2014 - 21:19

 

Здравейте колеги от вчера съм притежател на Малагути Мадисон 250куб. с двигател Ямаха мотора е 2003 година на производство с борд компютър е но не му разбирам много и  имам няколко проблема  ако можете помагаите,единият е че при всяко сваляне на акумолатора ми нулира брояча на пробега само на пробега и сега показва че  е на 9км. :)) де да беше ама не е и се чудя как да му разбера истинските километри а всички други показатели си ги помни.Другият въпрос ми е на менюто за маслото ми показва 983 това километрите които ми остават до смяната или колко е изминал с това масло е и 3-тия проблем ми е че не ми работи клаксона бушон ли има за него или?Благодаря на всички предварително!!!
Ами това за нулиране наброяча при сваляне,и при мен си е така.Но си е нормално,т.е. после като закача на пролет и се саморестартира паметта му.Почва да мига нулиран ,първоначално.Но се възстановява със две прехвърляния (натискания) на копчето със надпис "TRIP" и си изкача нормално както си е било и нямам проблем.Поне при мен е така.Говоря за Пиаджото. :)
image.gifimage.png image.gif

#6 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

20 януари 2014 - 22:04

Да питам (ямаха мотор) имате ли бензинов филтър че по схема трябва да има точно под резервоара а на скутера не откривам такъв!

#7 jorko8111

jorko8111

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2332
  • Местонахождениепазарджик
  • Скутер:PCX 125cc 2014г MAJESTY400cc2011г

05 март 2014 - 07:22

На моя има точно под резервоара е да хванат е с една скоба за рамата

#8 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

05 март 2014 - 20:41

при мене няма .чудя се да забода ли един

#9 genchev_f12

genchev_f12

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2551
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

08 март 2014 - 06:01

 

при мене няма .чудя се да забода ли един
Ако няма ,му сложи.Струва малко пари ,но спестява доста главоболия. :)
image.gifimage.png image.gif

#10 jorko8111

jorko8111

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2332
  • Местонахождениепазарджик
  • Скутер:PCX 125cc 2014г MAJESTY400cc2011г

14 март 2014 - 22:04

Колегата е прав без филтер се получават доста главоболия ровичкане по карбуратора и губене на време

#11 genchev_f12

genchev_f12

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2551
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

15 март 2014 - 05:13

на пиаджото съм му сложил не един ,а три. ;) Единият е между резервоара и бензиновата ел.помпа ,а другите два  между бенз.помпа и карбуратора.Със финна мрежичка е вътре ,т.е. цедиго като за световно. :thumbup: :scooter:
image.gifimage.png image.gif

#12 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

15 март 2014 - 14:13

Колеги,от къде да купя биалетки двете които са закачени към двигателя

#13 rumenbo

rumenbo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 119
  • МестонахождениеSofiq / Dupnica
  • Скутер:Honda Jazz 250

15 март 2014 - 17:27

Май само в yamaha, към 130лв. едната.

#14 mad.max

mad.max

    НАЧ?НАЕЩ

  • Активни
  • 914
  • МестонахождениеСФ
  • Скутер:Peugeot Jet force 125i compressor & Geopolis 250i

15 март 2014 - 18:23

Др вариянт е смо тампони..пробвах с едни от лада но са твърди и мн вибрации се получават особено при потегляне

#15 rumenbo

rumenbo

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 119
  • МестонахождениеSofiq / Dupnica
  • Скутер:Honda Jazz 250

15 март 2014 - 19:43

? братми сложи плътни, и е ужас!

#16 ALEX1374

ALEX1374

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 37
  • Телефонен номер:0878 511 083
  • МестонахождениеSofia

04 август 2014 - 07:12

Този модел Медисон 250сс. с Ямаха дв. има ли ограничител на скороста до  вариятора или в ауспуха?

#17 zero

zero

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2092
  • МестонахождениеПловдив
  • Скутер:Honda Sh300i

04 август 2014 - 09:47

 

Др вариянт е смо тампони..пробвах с едни от лада но са твърди и мн вибрации се получават особено при потегляне
Не ги знам какво ви мясат тампоните, само предполагам щом споменаваш Лада, ако са от тоя тип две втулки и по средата гума и ти идват твърди, вземи с една бургиика надупчи гумата през 3-4-5мм  и ще омекнат значително :)

#18 Artemidor

Artemidor

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 109
  • МестонахождениеСозопол
  • Скутер:Malaguti Medisson S 250

05 август 2014 - 22:40

:D Май доста народ има с този дерт ...тампоните имам предвид .....ммм ...за мотора :D :P  ,сега сериозно ...и аз съм с тоз  дерт и чаках 10 дена да ми докарат от ?талия ..накрая се оказаха с 4 см по-дълги ,а главния дистрибутор ми се оправдава че август излизали в отпуска от завода ли от фирмата ли ..както и да е ...та не обичам да чакам и нали сме си "булгармарка" поразрових се тук -там ,прочетох това онова и ето какви са 2-та мои варианта ...утре биалетките пътуват за Благоевград при едни пичове дето бачкат с полиуретан и ще ми ги направят (не плътни ,а по модела ) ...цената варира според грамажа ползван полиуретан ..така ми казаха ...другият вариант евтин е да си купите на кола биалетки близки до модела и да се скъсят и заварят наново прецизно (да се прави от професионалист ,защото после става наистина доста тъпо и се страда от главоболие ) :D ..относно полиуретана се оказа че е 2 -3 пъти по-здрав и надежден на натоварвания ,както търпи температурни разлики ,масла и др.вредни влияния спрямо каучука ...обнадеждаващо ,но не съм сигурен дали е наистина така на практика ..ще пиша като са готови дали си заслужава и ако се набутам да се набутам само аз..а ако спечеля ...ще намажете и вие :))) :scooter: :dj:

#19 Artemidor

Artemidor

    НОВ ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 109
  • МестонахождениеСозопол
  • Скутер:Malaguti Medisson S 250

05 август 2014 - 22:43

казаха ми и 3-ти вариант да отида до някой сервиз за тампони да ибият старите и да сложат нови ,но тука още не съм проучил въпроса ,а и чакам да видя какво ще стане с полиуретана ...като има резултат ще пиша..

#20 genchev_f12

genchev_f12

    СУПЕР ПОТРЕБ?ТЕЛ

  • Активни
  • 2551
  • МестонахождениеБяла /обл.Русе
  • Скутер:x9/250/Honda f12/100/Phantom/Ciak

05 август 2014 - 22:51

 

:D Май доста народ има с този дерт ...тампоните имам предвид .....ммм ...за мотора :D :P  ,сега сериозно ...и аз съм с тоз  дерт и чаках 10 дена да ми докарат от ?талия ..накрая се оказаха с 4 см по-дълги ,а главния дистрибутор ми се оправдава че август излизали в отпуска от завода ли от фирмата ли ..както и да е ...та не обичам да чакам и нали сме си "булгармарка" поразрових се тук -там ,прочетох това онова и ето какви са 2-та мои варианта ...утре биалетките пътуват за Благоевград при едни пичове дето бачкат с полиуретан и ще ми ги направят (не плътни ,а по модела ) ...цената варира според грамажа ползван полиуретан ..така ми казаха ...другият вариант евтин е да си купите на кола биалетки близки до модела и да се скъсят и заварят наново прецизно (да се прави от професионалист ,защото после става наистина доста тъпо и се страда от главоболие ) :D ..относно полиуретана се оказа че е 2 -3 пъти по-здрав и надежден на натоварвания ,както търпи температурни разлики ,масла и др.вредни влияния спрямо каучука ...обнадеждаващо ,но не съм сигурен дали е наистина така на практика ..ще пиша като са готови дали си заслужава и ако се набутам да се набутам само аз..а ако спечеля ...ще намажете и вие :))) :scooter: :dj:
Ние к'во ще намажем , т.е. нас к'во на топли от цялата работа... ;)
image.gifimage.png image.gif